Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-05-23, 19:44:00               

W pewnych kwestiach mogę nie mieć racji, ale po to jest forum, by dyskutować nie mając w czymś racji.

Oczywiście, że rodzice nie utrzymaliby za samo 500 plus rodziny, bo na dzisiejsze ceny i na drogie życie, jakie jest obecnie to na dzieci potrzeba więcej pieniędzy.
Rodzice i tak muszą pracować, by mogli rodzinę utrzymać.
W dawnych czasach było dość popularne posiadanie większej liczby dzieci, bo to się opłacało.
Był inny rynek, nie było drogiego życia, a na wioskach ludzie hodowali zwierzęta, mieli warzywa, owoce i to się opłacało uprawiać.
Teraz często rolnikom się nie opłaca finansowo uprawiać niektórych warzyw i zwierząt hodowlanych, bo jest drogo i ma na to wpływ inflacja.
Teraz, dzieci dużo kosztują i jedno tylko dziecko trzeba wyżywić, ubrać i wychować.
I to też nie jest proste i łatwe.
Prawdą też jest, że za poprzednich rządów, kiedy nie było 500 plus też się dzieci rodziły i to na podobnym poziomie jak obecnie.
Istnieje też normalna pomoc społeczna i socjalna, która wcześniej też pomagała biedniejszym i biednym rodzinom. Rodziny miały jakieś świadczenia rodzinne, ale tylko te, które były biedne. Nie było potrzeby finansowania rodzin w których powodziło się dobrze.
A w sytuacji 500 plus jest inaczej, bo rząd skierował te świadczenie do wszystkich rodzin, bez wyjątku. Nawet finansuje zamożne rodziny, co jest błędem i nie wprowadzono w "500 plus" żadnych kryteriów dochodowych, co powinno być wprowadzone, tak jak to jest w normalnej pomocy socjalnej.

Co do ludzi którzy mają dzieci z różnymi osobami, to nie ma w tym niczego złego, ale ja bym nie poszedł na to, by być ojcem jednej, drugiej i jakiejś trzeciej kobiety. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.
Bo mając tyle dzieci z każdą inną osobą trzeba traktować "po równo" te dzieci i dbać o te dzieci u każdej z osób z którymi sa te dzieci.

Mi coś takiego by nie odpowiadało.
Natomiast ja za zachowanie i decyzje innych ludzi nie odpowiadam, ani nikt inny nie odpowiada.
Ja odpowiadam tylko za swoje decyzje.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku