Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-05-23, 13:37:18               

Witam, forumowiczów.

Jeżeli chodzi o dzieci i też, jakby wracając do 500 plus na dzieci w rodzinie, w programie, to posiadanie większej liczby dzieci daje też więcej pieniędzy z 500 plus.
Można mieć i piątkę dzieci i tyle urodzić, tylko pytanie kto w dzisiejszych czasach się decyduje w rodzinie na tyle dzieci?
W dawnych czasach to było bardzo popularne, gdzie szczególnie na wioskach rodziło się i po ośmioro dzieci, bo było to modne i wypadało posiadać tyle dzieci. I nie tylko w Polsce panowała na to taka moda.
Były to inne czasy.
Obecnie już coraz rzadziej ludzie w rodzinie decydują się nawet na czwórkę dzieci w Polsce.
Bo jest to związane z finansami, gdzie trudno jest utrzymać aż tyle dzieci i też często ludzie nie mają właściwych warunków mieszkaniowych do wychowywania większej liczby dzieci. A dzieci nie wolno zaniedbać.
No i też są inne przyczyny, takie jak np. : brak chęci posiadania większej liczby dzieci, ponieważ posiadając więcej dzieci w domach trzeba wykazać więcej cierpliwości, więcej czasu i energii.
I wychowanie w większej liczbie dzieci jest trudniejsze.
Samo 500 plus to nie jest wszystko, bo też liczą się inne rzeczy w wychowaniu.
Poza pieniędzmi dzieciom trzeba okazać miłość, uczucie, zainteresowanie, zapewnić jakieś rozrywki i trzeba spędzać czas z dziećmi, a tego też trzeba chcieć.
Są np. ojcowie dzieci, którzy zrobili dzieci, a nie interesują się losem tych dzieci i same matki muszą wychowywać. Są też kobiety które dały sobie zrobić dzieci, a potem nie są chętnie do wychowywania i albo porzucają te dzieci gdzieś do sióstr zakonnych, zostawiają w szpitalach, albo zaniedbują.

Ja nie rozumiem takiego zachowania ludzi, zarówno kobiet, jak i facetów którzy mają dzieci z innymi osobami, gdzie każda inna osoba jest ojcem i matką dzieci.
Kobiety z każdym innym facetem mają dzieci i faceci z każdą inna kobietą mają dzieci.
Myślę, że nikt myślący normalnie nie zgodziłby się na to, by posiadać dzieci z kilkoma innymi osobami i takie rodziny są rozrzucone.
Nie wiem, czy nazwać to patologicznym zachowaniem takich ludzi, czy może inaczej to nazwać?
A rząd nie przejmuje się takim zachowaniem niektórych ludzi i daje pieniądze z programu dla takich rodzin, w tym też dla rodzin patologicznych.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku