Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 21:50:35               

Dzieci to jest bardzo duża odpowiedzialność. Trzeba przez 18 lat wychowywać, a to nie jest proste. Trzeba mieć chęci na wychowywanie i trzeba się do tego nadawać. Nie wolno dzieciom zrobić krzywdy. A jest wiele rodzin, w których nie dzieje się dobrze. Są kobiety, które porzucają już urodzone dzieci, bo nie chcą wychowywać i je zostawiają albo gdzieś u sióstr zakonnych, albo w szpitalach.
Najpierw sobie dają robić dzieci, a potem je porzucają. To jest świństwo, jak one postępują.
Ale winni są też faceci, ojcowie dzieci. Robią te dzieci, a potem nie chcą się zajmować, nie płacą alimentów i w niektórych sytuacjach nie przyznają się do własnych dzieci. W taki sposób ludzie robią krzywdę dzieciom. Własny rodzic takie rzeczy robi dzieciom.
Dlatego jest tyle krzywdy, żalu i smutku.
Gdyby mnie matka porzuciła, a ojciec o mnie zapomniał, to nigdy w życiu nie chciałbym ich za to znać.
Dlatego, żeby nie krzywdzić dzieci to jestem zdania, że nie powinny się w ogóle rodzić.
Oczywiście w niektórych sytuacjach.

Ktoś na to odpowie: "Ale jeżeli dzieci się nie będą rodziły, to będzie jeszcze większy niż demograficzny i w kraju będzie brakowało ludzi przez bardzo małą liczbę urodzeń".
Po części ktoś ma racje. Ale też z drugiej strony, gdyby rodziło się dużo więcej dzieci, to duzo tych dzieci by trafiało na nieodpowiednich, nieodpowiedzialnych rodziców i byłyby w patologiach.
Więc to ma swoje dobre i złe strony, jak wszystko w życiu. Zwiększałaby się tylko liczba dzieci w domach dziecka, które mogłyby być przepełnione ( o ile już są ), gdyż tam by trafiały niektóre dzieci z domów niewydolnych wychowawczo. A domy dziecka finansuje państwo, jeżeli są państwowe. A myślę, że w większości są państwowe. Takie sytuacje, patologie, nieodpowiedzialność ludzi dorosłych powoduje tylko większe koszty państwa. Bo jeśli rodzic nie jest zdolny, by wychować, to musi za niego to robić państwowa instytucja, a to kosztuje budżet państwa.
Już samo 500 plus, państwo kosztuje potężne miliardy złotych, i do tego środki są też skierowane, całkiem niepotrzebnie do zamożnych rodzin, które w ogóle nie powinny otrzymać tych pieniędzy.
Tam, gdzie mają dobre zarobki z pracy, to wystarczy na utrzymanie rodziny.
I też nie powinny być te środki skierowane dla rodzin patologicznych, bo tam rodzic albo rodzice wcale nie przeznaczają tych pieniędzy na potrzeby dzieci, tylko na własne potrzeby.
Nie wszyscy, socjalni urzędnicy mają mozliwość sprawdzania takich rodzin, a też jest tak, że nie są do takich domów wpuszczani.
I w niektórych sytuacjach, rodzice nie pracują, a pobierają pieniądze oo panstwa i żyją na koszt wszystkich podatników. A i tak, z samego: 500 plus żadna rodzina nie wyżyje. To znaczy są wprawdzie też, dodatkowo inne świadczenia socjalne, ale nie są one w dużych kwotach i też nie jest łatwo z tego wyżyć.
Dzieci kosztują dużo, mają potrzeby, a za darmo nie da się wychowywać.
Jeżeli ktoś chce mieć rodzinę, to musi na nią łożyć finansowo. Jeżeli kogoś nie stać na to, to nie może mieć rodziny. Ale nie tylko o finanse chodzi.
Chodzi też o zdolność wychowywania przez dorosłych.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku