Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 17:34:03               

No i bardzo dobrze, że ten kolega też nie popiera takiego, podłego rządu. Bo to są rządy dla Polski szkodliwe.
Ale już nie będę tego rozwijał, żeby nie było o polityce.
Zgodzę się, że 500 plus może i ratuję trochę sytuacje w wielu rodzinach, ale przy drogim życiu, przy cenach drożejących to się robi naprawdę już marna kwota. Za kilka lat to już będzie tak niska kwota, że będzie dla rodzin nie wystarczająca, bo ceny będą rosły, za towary i usługi.
Jeśli, rodzice pracują, i to oboje, to razem z 500 plus nie mają źle. A jeżeli pracuje tylko jeden rodzic, to już nie jest tak dobrze.
W ogóle w Polsce nie ma właściwych rządów, gdyż rząd powinien zająć się rynkiem pracy, by zmniejszyć koszty pracy, zmniejszyć konkretnie podatki, żeby ludzie wiedzieli za co pracują.
Nie byłoby potrzeby wprowadzenia: 500 plus i innych programów rządowych, gdyby ludzie lepiej zarabiali i na tyle, by byli w stanie utrzymać rodzinę.
Tak jak to jest w krajach Europy Zachodniej od zawsze. Tam są bardzo dobre zarobki, są dobre warunki pracy, bo tam się dba o takie rzeczy i ludzie na tyle zarabiają, że mogą utrzymać rodziny. Nie ma potrzeby w takich krajach wprowadzania "rozdawnictwa", bo ludziom pracującym nie są potrzebne dodatkowe pieniądze.
A, pomoc socjalna w takich krajach jest na dużo wyższym poziomie, czterokrotnie, a nawet pięciokrotnie wyższa niż w Polsce. Bo to są kraje bogate, których stać na lepszą pomoc socjalną. A mimo tego większość ludzi tam ma prace, zarabiają i nie muszą korzystać z pomocy socjalnej.
Najczęściej to obcokrajowcy, którzy się osiedlają w takich krajach korzystają z pomocy socjalnej, bo nie wszyscy tak od razu dostają prace, a i niektórzy nie są chętni do pracy, a łatwiej jest żyć na koszt państwa.

Rząd PiS w Polsce bardziej zrobił "autoreklamę", wchodząc do rządu ponad pięć lat temu, by w ten sposób przyciągnąć jak najwięcej wyborców.
"Z pozoru" założeniem programu miało być zwiększenie dzietności w Polsce, a tak naprawdę temu rządowi bardziej chodziło o najlepsze poparcie i władzę. Na tym rząd bazuje. Już to widzę, jak temu rządowi tak naprawdę zależy na dużej ilości dzieci w Polsce, na szczęśliwych rodzinach... Na to nie można się nabierać.
Ten rząd robi wszystko, by ludzi ogłupić w społeczeństwie.

Poza tym same pieniądze z programu to nie jest wszystko. Inne kwestie też są ważne. Ludzie muszą się nadawać na rodziców, na wychowanie.
Bo nikt nie dba o to, że w niektórych rodzinach są dzieci z nieodpowiedzialnymi rodzicami, z patologiami. Teraz się bardzo często o tym w mediach słyszy, jak to są dzieci zaniedbywane przez rodziców. Pijani rodzice, a dzieci nawet w okien w blokach wypadają. To są zaniedbania rodziców.
Rząd PiS ma "wywalone" na to, że są takie rodziny, że tam się nie dba o dzieci.
Ludzie, którzy się nie nadają na rodziców nie mogą posiadać dzieci i tyle.
Tylko nie ma na to za bardzo rady, bo nikt nie kontroluje ludzi dorosłych i nikt nikomu nie wchodzi do łóżka zobaczyć, jak ludzie robią dzieci. Ludzie, jak chcą to zawsze zrobią coś złego i zawsze będą zaniedbywali różne rzeczy.
I po to powstały domy dziecka i rodziny zastępcze, by te instytucje, za rodziców, wychowały normalnie dzieci.
Bo, dziecko to nie zabawka, że można sobie zrobić, urodzić i potem rzucić w kąt.
To tak nie działa.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku