Forum dyskusyjne

RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 16:43:06               

I właśnie dlatego, 500 plus tutaj wcale nie pomogło za bardzo. Rząd PiS, który założył na początku, iż: ten program zwiększy dzietność w Polsce, pomylił się w swoim założeniu.
Bo niektórych nie przekonuje ten "program", a poza tym, ile jest obecnie warte 500 zł? To są już marne pieniądze, a w Polsce, pieniądz traci na wartości przy wysokich cenach na rynku. Więc żadna rodzina się nie utrzyma za samo 500 plus. Musi być normalna praca do tego. Inna rzecz, to w Polsce nie jest już popularne posiadanie dużej ilości dzieci w rodzinach, jak to dawniej było. Kiedyś ludzie w rodzinach posiadali i po szóstkę dzieci, bo były inne czasy.
Inna była wartość pieniądza, praca była wszędzie, bo było wszystko państwowe, w PRL-u. Ludzie byli w stanie utrzymać tyle dzieci chociaż też nie było łatwo.
Poza tym najczęściej po tyle dzieci było w rodzinach na wsiach, co było bardzo popularne, bo ludzie, rolnicy posiadali wszystko swoje i nie głodowali. Teraz ludzi często nie stać na posiadanie po tyle dzieci, bo jest drogo i dzieci dużo kosztują. No i też taka ilość dzieci to już naprawdę trzeba umieć wychować i potrzeba do tego sporo cierpliwości.
Duzo ludzi nie nadaje się na wychowanie dzieci, bo nie są zdolni do tego. Ci, którzy się decydują na dzieci, mimo że sami mają jakieś problemy i sobie z nimi nie radzą po prostu zaniedbują te dzieci, z nieudolności. I potem one trafiają do domów dziecka lub do rodzin zastępczych, bo się okazuje, że rodzice nie są zdolni do ich wychowania.
W polskim społeczeństwie jest za duzo złych rzeczy, niedojrzałości, nieudolności, żeby ludzie byli w stanie posiadać dzieci.
Nikt o to nie dbał przez lata w polskim społeczeństwie, dlatego tak to wygląda. A nie mogą się dzieci wychowywać w rodzinach niewydolnych, patologicznych, a takich sytuacji jest coraz więcej.

To wszystko wynika z zaniedbań ludzi.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku