Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Posiadanie dzieci w rodzinie

  Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 15:55:09               Odpowiedz

  Witam sympatycznie.

  Czy warto w dzisiejszych czasach decydować się na dzieci i rodzinę w czasach, jakie są? Gdzie nadal dla wielu ludzi młodych nie ma dobrej przyszłości w Polsce?
  Fakt, od pięciu już lat są programy rządowe, jak: 500 plus, ale czy to spowodowało wzrost dzietności w Polsce? Czy na pewno założeniem było zwiększenie dzietności poprzez taki program? Bo ja uważam inaczej.

  Poza tym niektórzy ludzie nie decydują się na dzieci z różnych powodów.  • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

   Autor: APatia   Data: 2021-04-11, 16:09:48               Odpowiedz

   Mamy największy niż demograficzny od kilku lat. Nie pomogły 500 plusy. I wcale się nie dziwię.

   Czy warto się decydować na dzieci?
   To zależy w dużym stopniu od statusu materialnego wg mnie.
   Ja dzieci nie mam i raczej mieć nie będę. Bardziej z losu niż wyboru. Ale znam dużo osób które dzieci nie chcą mieć.
   Mój kolega z pracy twierdzi, że NIE, bo nie w tych czasach.
   Moja koleżanka NIE, bo nie może.
   Druga koleżanka NIE, bo nie ma parcia - ani ona ani jej mąż.
   Przyjaciółka NIE, bo po prostu nie chce.
   Mój kuzyn NIE, bo jego żona nie chce, on by chciał ale szanuje jej wybór.
   Zaznaczam, że są to osoby 36+   • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

    Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 16:43:06               Odpowiedz

    I właśnie dlatego, 500 plus tutaj wcale nie pomogło za bardzo. Rząd PiS, który założył na początku, iż: ten program zwiększy dzietność w Polsce, pomylił się w swoim założeniu.
    Bo niektórych nie przekonuje ten "program", a poza tym, ile jest obecnie warte 500 zł? To są już marne pieniądze, a w Polsce, pieniądz traci na wartości przy wysokich cenach na rynku. Więc żadna rodzina się nie utrzyma za samo 500 plus. Musi być normalna praca do tego. Inna rzecz, to w Polsce nie jest już popularne posiadanie dużej ilości dzieci w rodzinach, jak to dawniej było. Kiedyś ludzie w rodzinach posiadali i po szóstkę dzieci, bo były inne czasy.
    Inna była wartość pieniądza, praca była wszędzie, bo było wszystko państwowe, w PRL-u. Ludzie byli w stanie utrzymać tyle dzieci chociaż też nie było łatwo.
    Poza tym najczęściej po tyle dzieci było w rodzinach na wsiach, co było bardzo popularne, bo ludzie, rolnicy posiadali wszystko swoje i nie głodowali. Teraz ludzi często nie stać na posiadanie po tyle dzieci, bo jest drogo i dzieci dużo kosztują. No i też taka ilość dzieci to już naprawdę trzeba umieć wychować i potrzeba do tego sporo cierpliwości.
    Duzo ludzi nie nadaje się na wychowanie dzieci, bo nie są zdolni do tego. Ci, którzy się decydują na dzieci, mimo że sami mają jakieś problemy i sobie z nimi nie radzą po prostu zaniedbują te dzieci, z nieudolności. I potem one trafiają do domów dziecka lub do rodzin zastępczych, bo się okazuje, że rodzice nie są zdolni do ich wychowania.
    W polskim społeczeństwie jest za duzo złych rzeczy, niedojrzałości, nieudolności, żeby ludzie byli w stanie posiadać dzieci.
    Nikt o to nie dbał przez lata w polskim społeczeństwie, dlatego tak to wygląda. A nie mogą się dzieci wychowywać w rodzinach niewydolnych, patologicznych, a takich sytuacji jest coraz więcej.

    To wszystko wynika z zaniedbań ludzi.    • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

     Autor: APatia   Data: 2021-04-11, 16:59:02               Odpowiedz

     "Bo niektórych nie przekonuje ten "program", a poza tym, ile jest obecnie warte 500 zł? To są już marne pieniądze, a w Polsce, pieniądz traci na wartości przy wysokich cenach na rynku. Więc żadna rodzina się nie utrzyma za samo 500 plus."

     Niby tak ale z tego co mówi mój kolega to 500+ w dzisiejszych czasach ratuje mu skórę. Wyobraź sobie, że chłopak ma 2 letnie dziecko, żona ma salon kosmetyczny, a do tego mają kredyt na dom.
     I teraz zaczyna się pandemia. W pracy zawieszają nam premie. Dla kolegi ta premia to 1/3 wypłaty. Żona musi zamknąć salon kosmetyczny z wiadomych przyczyn. Kredyt trzeba płacić, dziecko kosztuje, a rodzina zostaje z jedną niepełną wypłatą. Taką sytuację miał ok 3 miesięcy, potem pootwierali salony, a teraz znowu zamknęli. W tym czasie to 500+ było dla nich ratunkiem.
     Chociaż... kolega jest przeciwny 500+ bo wie z czym to rozdawnictwo się wiąże i na obecnych rządzących nie głosuje. Ale sam powiedz...jakby ci dawali 500zł nie wziąłbyś?     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 17:34:03               Odpowiedz

      No i bardzo dobrze, że ten kolega też nie popiera takiego, podłego rządu. Bo to są rządy dla Polski szkodliwe.
      Ale już nie będę tego rozwijał, żeby nie było o polityce.
      Zgodzę się, że 500 plus może i ratuję trochę sytuacje w wielu rodzinach, ale przy drogim życiu, przy cenach drożejących to się robi naprawdę już marna kwota. Za kilka lat to już będzie tak niska kwota, że będzie dla rodzin nie wystarczająca, bo ceny będą rosły, za towary i usługi.
      Jeśli, rodzice pracują, i to oboje, to razem z 500 plus nie mają źle. A jeżeli pracuje tylko jeden rodzic, to już nie jest tak dobrze.
      W ogóle w Polsce nie ma właściwych rządów, gdyż rząd powinien zająć się rynkiem pracy, by zmniejszyć koszty pracy, zmniejszyć konkretnie podatki, żeby ludzie wiedzieli za co pracują.
      Nie byłoby potrzeby wprowadzenia: 500 plus i innych programów rządowych, gdyby ludzie lepiej zarabiali i na tyle, by byli w stanie utrzymać rodzinę.
      Tak jak to jest w krajach Europy Zachodniej od zawsze. Tam są bardzo dobre zarobki, są dobre warunki pracy, bo tam się dba o takie rzeczy i ludzie na tyle zarabiają, że mogą utrzymać rodziny. Nie ma potrzeby w takich krajach wprowadzania "rozdawnictwa", bo ludziom pracującym nie są potrzebne dodatkowe pieniądze.
      A, pomoc socjalna w takich krajach jest na dużo wyższym poziomie, czterokrotnie, a nawet pięciokrotnie wyższa niż w Polsce. Bo to są kraje bogate, których stać na lepszą pomoc socjalną. A mimo tego większość ludzi tam ma prace, zarabiają i nie muszą korzystać z pomocy socjalnej.
      Najczęściej to obcokrajowcy, którzy się osiedlają w takich krajach korzystają z pomocy socjalnej, bo nie wszyscy tak od razu dostają prace, a i niektórzy nie są chętni do pracy, a łatwiej jest żyć na koszt państwa.

      Rząd PiS w Polsce bardziej zrobił "autoreklamę", wchodząc do rządu ponad pięć lat temu, by w ten sposób przyciągnąć jak najwięcej wyborców.
      "Z pozoru" założeniem programu miało być zwiększenie dzietności w Polsce, a tak naprawdę temu rządowi bardziej chodziło o najlepsze poparcie i władzę. Na tym rząd bazuje. Już to widzę, jak temu rządowi tak naprawdę zależy na dużej ilości dzieci w Polsce, na szczęśliwych rodzinach... Na to nie można się nabierać.
      Ten rząd robi wszystko, by ludzi ogłupić w społeczeństwie.

      Poza tym same pieniądze z programu to nie jest wszystko. Inne kwestie też są ważne. Ludzie muszą się nadawać na rodziców, na wychowanie.
      Bo nikt nie dba o to, że w niektórych rodzinach są dzieci z nieodpowiedzialnymi rodzicami, z patologiami. Teraz się bardzo często o tym w mediach słyszy, jak to są dzieci zaniedbywane przez rodziców. Pijani rodzice, a dzieci nawet w okien w blokach wypadają. To są zaniedbania rodziców.
      Rząd PiS ma "wywalone" na to, że są takie rodziny, że tam się nie dba o dzieci.
      Ludzie, którzy się nie nadają na rodziców nie mogą posiadać dzieci i tyle.
      Tylko nie ma na to za bardzo rady, bo nikt nie kontroluje ludzi dorosłych i nikt nikomu nie wchodzi do łóżka zobaczyć, jak ludzie robią dzieci. Ludzie, jak chcą to zawsze zrobią coś złego i zawsze będą zaniedbywali różne rzeczy.
      I po to powstały domy dziecka i rodziny zastępcze, by te instytucje, za rodziców, wychowały normalnie dzieci.
      Bo, dziecko to nie zabawka, że można sobie zrobić, urodzić i potem rzucić w kąt.
      To tak nie działa.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-11, 21:50:35               Odpowiedz

      Dzieci to jest bardzo duża odpowiedzialność. Trzeba przez 18 lat wychowywać, a to nie jest proste. Trzeba mieć chęci na wychowywanie i trzeba się do tego nadawać. Nie wolno dzieciom zrobić krzywdy. A jest wiele rodzin, w których nie dzieje się dobrze. Są kobiety, które porzucają już urodzone dzieci, bo nie chcą wychowywać i je zostawiają albo gdzieś u sióstr zakonnych, albo w szpitalach.
      Najpierw sobie dają robić dzieci, a potem je porzucają. To jest świństwo, jak one postępują.
      Ale winni są też faceci, ojcowie dzieci. Robią te dzieci, a potem nie chcą się zajmować, nie płacą alimentów i w niektórych sytuacjach nie przyznają się do własnych dzieci. W taki sposób ludzie robią krzywdę dzieciom. Własny rodzic takie rzeczy robi dzieciom.
      Dlatego jest tyle krzywdy, żalu i smutku.
      Gdyby mnie matka porzuciła, a ojciec o mnie zapomniał, to nigdy w życiu nie chciałbym ich za to znać.
      Dlatego, żeby nie krzywdzić dzieci to jestem zdania, że nie powinny się w ogóle rodzić.
      Oczywiście w niektórych sytuacjach.

      Ktoś na to odpowie: "Ale jeżeli dzieci się nie będą rodziły, to będzie jeszcze większy niż demograficzny i w kraju będzie brakowało ludzi przez bardzo małą liczbę urodzeń".
      Po części ktoś ma racje. Ale też z drugiej strony, gdyby rodziło się dużo więcej dzieci, to duzo tych dzieci by trafiało na nieodpowiednich, nieodpowiedzialnych rodziców i byłyby w patologiach.
      Więc to ma swoje dobre i złe strony, jak wszystko w życiu. Zwiększałaby się tylko liczba dzieci w domach dziecka, które mogłyby być przepełnione ( o ile już są ), gdyż tam by trafiały niektóre dzieci z domów niewydolnych wychowawczo. A domy dziecka finansuje państwo, jeżeli są państwowe. A myślę, że w większości są państwowe. Takie sytuacje, patologie, nieodpowiedzialność ludzi dorosłych powoduje tylko większe koszty państwa. Bo jeśli rodzic nie jest zdolny, by wychować, to musi za niego to robić państwowa instytucja, a to kosztuje budżet państwa.
      Już samo 500 plus, państwo kosztuje potężne miliardy złotych, i do tego środki są też skierowane, całkiem niepotrzebnie do zamożnych rodzin, które w ogóle nie powinny otrzymać tych pieniędzy.
      Tam, gdzie mają dobre zarobki z pracy, to wystarczy na utrzymanie rodziny.
      I też nie powinny być te środki skierowane dla rodzin patologicznych, bo tam rodzic albo rodzice wcale nie przeznaczają tych pieniędzy na potrzeby dzieci, tylko na własne potrzeby.
      Nie wszyscy, socjalni urzędnicy mają mozliwość sprawdzania takich rodzin, a też jest tak, że nie są do takich domów wpuszczani.
      I w niektórych sytuacjach, rodzice nie pracują, a pobierają pieniądze oo panstwa i żyją na koszt wszystkich podatników. A i tak, z samego: 500 plus żadna rodzina nie wyżyje. To znaczy są wprawdzie też, dodatkowo inne świadczenia socjalne, ale nie są one w dużych kwotach i też nie jest łatwo z tego wyżyć.
      Dzieci kosztują dużo, mają potrzeby, a za darmo nie da się wychowywać.
      Jeżeli ktoś chce mieć rodzinę, to musi na nią łożyć finansowo. Jeżeli kogoś nie stać na to, to nie może mieć rodziny. Ale nie tylko o finanse chodzi.
      Chodzi też o zdolność wychowywania przez dorosłych.  • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

   Autor: Adrianna   Data: 2021-04-12, 13:19:52               Odpowiedz

   A ty miałes jakąś pracę domową zadaną.czy jak? we francji nie ma dobrej dzietności wsrod białych ,tylko wsrod kolorowych, maja po 6 dzieci, choc wszyscy dostaja jednakowe bonusy na dziecko. Dzis ludzie nie chca miec dzieci, i juz.W moim otoczeniu urodzilo sie w zeszlym roku 6 dzieci.   • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

    Autor: Aktywny   Data: 2021-04-12, 13:33:14               Odpowiedz

    Ludzie w Polsce dlatego często się nie decydują na dzieci, bo nie widzą dla siebie w tym kraju przyszłości.
    To już częściej wolą wyjeżdżać do innych krajów, bogatszych, lepiej rozwiniętych i tam się decydują na dzieci. A Polska na tym tylko traci, przez to, że jest niż demograficzny. A traci dlatego, że takie mieliśmy w Polsce rządy i nadal takie mamy.
    Tak samo jak lepiej i wygodniej jest niektórym Polakom pracować i zakładać firmy w innych krajach, gdzie nie am dużej biurokracji, niesprawiedliwych przepisów i okradania ludzi z ciężkiej pracy.
    I Polska też na tym traci, z roku na rok tak naprawdę.

    Ale "nieposiadanie dzieci" ma różne powody.
    To nie tylko niedobre warunki pracy, bytowe, mieszkaniowe, ale też brak właściwego partnera/partnerki w związku.
    Kobiety sobie same nie zrobią dzieci, bo to jest nierealne. Potrzebni są do tego faceci.
    Jeżeli ich nie ma w ogóle, to nie ma możliwości na dzieci. Rozsądne, wartościowe kobiety też nie pójdą do: pierwszego, lepszego, żeby z takimi sobie zrobić dzieci. I to też jest przeszkoda, bo nie trafiają się właściwi, wartościowi faceci.
    Dużo ludzi nie ma nikogo w związku bliskim.    • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

     Autor: APatia   Data: 2021-04-13, 21:46:48               Odpowiedz

     Nie znam absolutnie nikogo, kto nie chce mieć dzieci bo nie widzi dla siebie przyszłości w tym kraju.
     Nie znam też nikogo kto woli wyjechać z Polski i rodzić dzieci za granicą.
     Znam za to mnóstwo ludzi którzy wyjechali bo nie mieli tu pracy. Znam też takich którzy wyjechali żeby więcej zarobić ale po czasie wracają. Wydają pieniądze w Polsce i znowu wyjeżdżają zarobić.

     "Kobiety sobie same nie zrobią dzieci, bo to jest nierealne. Potrzebni są do tego faceci."

     Jeszcze przez jakiś czas tak... ale myślę, że niedługo może się to zmienić.

     "Jeżeli ich nie ma w ogóle, to nie ma możliwości na dzieci. Rozsądne, wartościowe kobiety też nie pójdą do: pierwszego, lepszego, żeby z takimi sobie zrobić dzieci. I to też jest przeszkoda, bo nie trafiają się właściwi, wartościowi faceci. Dużo ludzi nie ma nikogo w związku bliskim."

     To nie jest przeszkoda. Ja np. w ogóle nie potrzebuję faceta, a dziecko chcę mieć. I będę się o nie starać w przyszłości.
     Problemem są przepisy, które utrudniają do granic adopcję - i to nie tylko samotnym kobietom ale też normalnym, dobrze sytuowanym parom.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-14, 13:23:26               Odpowiedz

      I tak nie będzie się rodziło dużo dzieci, bo tu nie chodzi tylko o sprawy finansowe i mieszkaniowe, ale też o zdolność w wychowywaniu.
      Wiadomo, że ludzie, którzy sami mają problemy różne nie są zdolni do posiadania dzieci.
      Np. ludzie z niepełnosprawnościami. Większość takich ludzi ( i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie ) nie nadają się do dzieci, do wychowywania, bo sami są ograniczeni rozwojowo.
      Niektórymi takimi osobami inni, dorośli muszą się zajmować.
      A jest dużo ludzi z niepełnosprawnościami na świecie.
      Wychowywać i posiadać dzieci mogą tylko zdrowi, w pełni intelektualnie ludzie.
      Więc, gdyby rząd w Polsce nawet przekazywał i po 1000 zł. na każde dziecko "niby z założenia, żeby się więcej dzieci rodziło", to i tak jakiś procent ludzi nigdy tych dzieci nie będzie mało, z różnych przyczyn. I to nie dotyczy tylko Polski.
      Poza tym ci ludzie, niektórzy, co już mają dzieci to też wielu z tych ludzi się nie nadaje na wychowywanie, na rodziców.
      Bo jest sporo sytuacji, gdzie ojcowie dzieci nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoje dzieci, ale "do zrobienia" byli pierwsi.
      Nie chcą płacić alimentów i się uchylają od tego w niektórych sytuacjach. I te matki zostają same, bo nie mają wyjścia.
      Potem to państwo wypłaca pieniądze na alimenty z funduszu dla tych matek, za ojców.
      Ale oczywiście, nie za darmo tylko są to pieniądze do zwrotu dla państwa. Potem, panstwo się domaga swoich pieniędzy od ojców dzieci, a jezeli nie będą chcieli ich oddać, to sprawy trafiają do komorników.
      I tu potem bywa różnie. Bo czasami udaje się "komornikom" ściągnąć należne pieniądze za alimenty, a czasami się nie udaje i, państwo na tym ponosi straty.

      Są też kobiety, które po urodzeniu porzucają zwyczajnie dzieci, np. zostawiając je gdzies u sióstr zakonnych albo w szpitalach, ale też często w tzw. OKNACH ŻYCIA.
      I te dzieci też ktoś musi wychowywać i robi to albo państwo na koszt podatników, albo rodziny zastępcze.
      I to jest przykre, że takie dzieci są niczemu niewinne, na świat się siłą nie prosiły, a są pozostawiane przez własnych rodziców.
      Jasne, te dzieci ktoś inny wychowa, ale to też nie jest taka łatwa sprawa, żeby ludzie obcy wychowywali czyjeś dzieci. Nie każdy jest chętny do wychowywania nie swoich dzieci.
      Są adopcje dzieci właśnie do rodzin zastępczych, ale to też nie jest łatwo szukać rodzin zastępczych, bo tu liczy się, jacy ludzie, z jaką opinią będą wychowywali dzieci.
      W niektórych, zastępczych rodzinach też nie dzieje się dobrze i tam nie traktują dobrze dzieci.
      Chociaż są kontrole urzędników w takich rodzinach, ale wiadomo, że nigdy się dokładnie i dobrze wszystkich nie skontroluje.
      W domach dziecka niektórych też nie jest dobrze, bo są tam różni wychowawcy, którzy mają różne podejście do dzieci. Są sytuacje też patologiczne w takich miejscach, a im nie zalezy, bo się zajmują obcymi, nie swoimi dziećmi.
      Na pewno żadne dziecko by nie chciało trafiać do domów dziecka.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: znajoma   Data: 2021-04-15, 11:01:22               Odpowiedz

      ... Ja np. w ogóle nie potrzebuję faceta, a dziecko chcę mieć. I będę się o nie starać w przyszłości...

      Strasznie egoistyczna postawa. Już teraz żal mi Twojego dziecka.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-15, 12:32:02               Odpowiedz

      Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, żebym był ojcem jakiegoś dziecka i nie zajmował się, nie wychowywał.
      Nie wyobrażam sobie zrobić dzieciaka i to olać, mając świadomość, że jestem ojcem...
      Dlatego ja w ogóle się nie zabieram za robienie dzieci i mam spokój.
      Ale dużo facetów nie myśli tak jak ja i oni się za to zabierają, a potem nie są chętni do wychowywania własnych dzieci. Nie są chętni na alimenty ( chociaż niektórzy je płaca uczciwie, mimo że też nie wychowują bezpośrednio dzieci i nie uczestniczą za bardzo w wychowywaniu ).
      Zostawiają te kobiety same z tymi dziećmi i niech one się martwią. Mało tego nawet niektórzy tacy ojcowie dzieci wypierają się ojcostwa, "że to niby te dzieci są od innych facetów".
      No ale badania wszystko wyjaśniają i potwierdzają, kto jest ojcem dzieci, a kto nie jest.

      Dzieci się same nie pchają na świat, tylko są wynikiem ludzkich działań i decyzji. Dorosłych ludzi.
      Jak już te dzieci się rodzą, to rodzić ( ojciec i matka ) powinien zrobić wszystko, by normalnie wychowywać.
      Nie rozumiem niektórych ludzi, którzy decydują się na seks, bez zabezpieczenia, a gdy się pojawia potem ciąża i ci ludzie nie chcą być rodzicami, nie chcą wychowywać, to porzucają te dzieci.
      To po co uprawiali seks bez zabezpieczenia?
      Jeżeli ktoś nie wie, co to jest: antykoncepcja to można sobie na ten temat poczytać, np. na Wikipedii w sieci i tam wszystko ze szczegółami jest napisane, jak i na czym to polega.
      Bo niektórzy ludzie dorośli nie wiedzą na czym to polega.
      Można uniknąć każdej ciąży, tylko trzeba najpierw myśleć i używać rozumu.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: APatia   Data: 2021-04-15, 18:13:10               Odpowiedz

      Bo? Myślisz że to dziecko będzie szczęśliwsze dorastając w domu dziecka nie mając żadnego rodzica?
      Czy może uważasz że kobiety które nie miały szczęścia w miłości nie zasługują na posiadanie dzieci?
      To może niech wszystkie samotne matki oddadzą swoje dzieci do domów dziecka.

      Strasznie okrutna, dyskryminująca postawa. Już teraz żal mi ciebie.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-15, 19:42:47               Odpowiedz

      APatia, to że Ty inaczej coś odbierasz w mojej wypowiedzi, to już nie jest moja wina.
      Ja przedstawiam życiową sytuację ludzi.

      Ludzie nieodpowiedzialni, niezdolni do dzieci nie mogą posiadać dzieci i tyle.
      A to, że niektórzy tacy ludzie posiadają dzieci, bo nie patrzą na to czy będą zdolni do wychowywania, czy nie będą to już inna sprawa.
      Tacy ludzie robią źle, że krzywdzą dzieci. Bo takich ludzi jest dużo, którzy zaniedbują dzieci. Teraz pokazali w wiadomościach, jak gdzieś w jakimś mieście była kompletnie pijana matka, która była zajęta alkoholem, a jej dziecko ( nie pamiętam czy to był syn czy córka ) gdzieś wyszło z domu i się błąkało po mieście samo.
      A ile jest takich sytuacji w rodzinach? Te dzieci się wychowują z rodzicami, którzy piją alkohol, sa patologie i takimi sprawami muszą się potem zajmować sądy rodzinne i ośrodki pomocy.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-15, 20:03:40               Odpowiedz

      Oczywiście, że najlepiej, żeby żadne dziecko nie trafiało do domów dziecka lub do rodzin zastępczych, ale tak pięknie nie jest.
      Gdyby w każdej rodzinie działo się dobrze, byłaby miłość, więzi rodzinne i uczucie do dzieci, to nie byłyby potrzebne domy dziecka i rodziny zastępcze.
      Ale po to te instytucje powstały, żeby wychowywały, za rodziców dzieci.
      Nie mogą się zgodnie z przepisami i prawem wychowywać dzieci w rodzinach niewydolnych wychowawczo, patologicznych, które nie mają zapewnionych normalnych warunków rozwoju.
      Zresztą w Polsce dość łatwo można odebrać nieodpowiedzialnym rodzicom dzieci. Rodzic musi wykazać i udowodnić sądowi rodzinnemu i urzędnikom z pomocy społecznej albo z pomocy rodzinie, że jest dobrym rodzicem, że się nadaje do wychowywania.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: APatia   Data: 2021-04-15, 20:32:39               Odpowiedz

      Aktywny, to nie była odpowiedź na twój post tylko Znajomej :-)     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-15, 20:37:41               Odpowiedz

      APatia to bardzo przepraszam w takim razie. Mój błąd.
      Ja myślałem, że to bylo skierowane do mnie.

      Przepraszam bardzo.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: znajoma   Data: 2021-04-16, 11:05:54               Odpowiedz

      Przyznam się APatia, że nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Co ma piernik do wiatraka, czyli wychowywanie dziecka tylko przez matkę, a oddanie dziecka do domu dziecka? Każde dziecko ma rodziców, tyle że nie każdy rodzic zasługuje na miano rodzica. I po co samotne matki mają oddawać dzieci do domów dziecka?
      Serio, nie rozumiem Twojej wypowiedzi.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-16, 13:23:35               Odpowiedz

      Tu chodzi o to, że jeżeli rodzic nie jest w stanie wychowywać, bo jest do tego nie wydolny wychowawczo, to lepiej, żeby takie dziecko było wychowywane w normalnych warunkach u ludzi obcych.
      Oczywiście, że najlepiej, by dzieci w ogóle nie trafiały do domów dziecka, ale tak pięknie nie jest, jakby się chciało. Zresztą to sądy rodzinne decydują, gdzie mają być umieszczone dzieci pochodzące z rodzin niewydolnych. Rodzice albo tylko matki nie chętnie by oddawały swoje dzieci do obcych ludzi na wychowanie.
      Ale wiadomo, że takimi rodzinami niewydolnymi się zainteresują sąsiedzi, a potem taka informacja zostanie przekazana do Ośrodków Pomocy Społecznej, a tam urzędnicy zrobią kontrolę w takich rodzinach i sprawę zgłoszą do sądu rodzinnego. Są przydzielani kuratorzy albo pracownicy socjalni, by sprawdzali, jaka sytuacja panuje w niektórych rodzinach.
      To nie jest mój wymysł tylko są takie przepisy i jest takie prawo, które ogranicza albo odbiera prawa rodzicielskie tym rodzicom albo tylko jednemu z rodziców, którzy się nie nadają na wychowanie.
      Czy ktoś tu na forum, gdyby był dzieckiem to chciałby się wychowywać z nieudolnymi rodzicami, w patologii, gdzie tacy rodzice nie dbaliby o dzieci i o przyszłość tych dzieci?     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Adamos325   Data: 2021-04-16, 19:14:09               Odpowiedz

      Aktywny - ale żeście tu rozciągnęli elaborat - za dużo tu teorii według mnie i obaw, wymyślonych problemów przeciw posiadaniu dzieci - a za mało praktyki... Kiedyś przed wojną lub po wojnie ludzie nie mieli gdzie mieszkać - a rodziło się dużo dzieci, bo była większa otwartość na dzieci - a mniejszy konsumpcjonizm, ludzie nie analizowali problemów - tylko rodzili dzieci. Oczywiście, nie zawsze mówię że było to właściwe i rozsądne - ale bardziej kierowali się sercem niż rozumem... No i też środki antykoncepcyjne może były mniej popularne..., przynajmniej w niektórych środowiskach.

      Natomiast co do tego, czy lepiej żyć w rodzinie patologicznej czy w Domu Dziecka - to myślę że to zależy od doświadczeń, niektóre dzieci nawet jeśli rodzina ma braki i źle funkcjonuje - na pewno woli zostać w domu rodzinnym, ewentualnie z babcią lub dziadkiem. Dom Dziecka to już ostateczność... Choć jako dorosły, nie przeczę że w Domu Dziecka może być lepiej, ale nigdy nie dobrze! - i dziecko zawsze woli pozostać w rodzinie... Rodzinne domy dziecka, teraz, to co bardziej ludzkiego, bezpośredniego i macierzyńskiego... - tzn. domowego!!     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Anielaa   Data: 2021-04-16, 21:46:38               Odpowiedz

      Adamos325,
      uwazam, ze trzeba sie kierowac bardziej rozumem. W Afryce dzieci umieraja masowo z glodu. Mowisz, ze tam kieruja sie bardziej sercem i dlatego tyle ich sie rodzi?
      A moze ma to cos wspolnego z religia?     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Adamos325   Data: 2021-04-17, 09:21:13               Odpowiedz

      Oj tam, Anielaa, Ty teraz zaraz wszystko podciągasz pod religię - jesteś uprzedzona... ;)

      Mówisz że afrykańskie religie, szamani każą rodzinom afrykańskim rodzić dzieci (??) Śmierć Afrykańczyków to cześciowo wona nas, Zachodu, poprzez konsumpcyjny styl życia, eksploatacje innych, wojny też tam występujące, i brak wiedzy, świadomości. Sercem może się kierują (?) - ale wydaje mi się, że to też z powodu braku wiedzy i środków antykoncepcyjnych...

      Oczywiście, roumem nleży się kierować! - ale ja uważam, że po równo, sercem i rozumem, podejmować decyzje - inaczej rodzi się konsumpcyjny styl życia i dzieci w Afryce umierają... ;) A propos - ja też lubię dobry poziom życia :)     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Adamos325   Data: 2021-04-17, 11:51:43               Odpowiedz

      Anielaa, przepraszam 2 literówki, ale to z miłości, ręką mi drży ;) - nie wona, tylko wina - i nie roumem nleży, tylko rozumem należy. Mam nadzieję że się domyśliłaś... ;)     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Anielaa   Data: 2021-04-17, 13:53:27               Odpowiedz

      Adamos325, nie, nie domyslilam sie, czekalam na korekture ;P

      Jak wiemy islam i chrzescjanstwo jest w Afryce mocno zakorzenione. No i nie zapominac, ze papiez zabronil prezerwatyw i innych srodkow antykoncepcji, co w dobie aids i glodu jest mocno nie na miejscu. Ale ciemny lud lyknie wszystko ;)
      Wybacz, ale nie czuje sie winna, ze rozmnazaja sie tam jak kroliki ;) Jak nie moge dzieci wyzywic, to nie robie sobie dzieci. Proste.
      Tez chcialam miec jeszcze jedno dziecko, ale nie bylo mnie stac.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: APatia   Data: 2021-04-16, 21:29:18               Odpowiedz

      Znajoma
      A ja nie rozumiem dlaczego uważasz moją chęć uszczęśliwienia niechcianego dziecka za postawę egoistyczną?
      Więc jesteśmy kwita.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-16, 23:28:20               Odpowiedz

      Każde dziecko chce być w normalnym domu, przy normalnym ojcu i matce. Ale tak nie zawsze jest.
      Są też ludzie nieodpowiedzialni, niewydolni wychowawczo, a decydują się na dzieci i robią krzywdę tym dzieciom.
      Tacy ludzie często albo w niektórych przypadkach nie mają żadnej miłości do dzieci, nie mają więzi i potem tego dzieciom nie okazują, czym robią krzywdę dzieciom. Najczęściej tak jest właśnie w patologicznych rodzinach, gdzie uzależnienie od alkoholu bierze górę, a wtedy alkohol już rządzi człowiekiem i zabija wartości i uczucia nawet do samego siebie.
      Taki jest paskudny alkoholizm.

      I dzieci nie mogą się, chociazby z prawnego punktu widzenia wychowywać w takich rodzinach.

      I po to powstały domy dziecka na koszt państwa, by tam trafiały dzieci z takich, niewydolnych rodzin.

      Bo też trzeba powiedzieć szczerze, że niektórzy ludzie nie nadają się na dzieci tak naprawdę, a mimo to je posiadają nie z miłości do tych dzieci, tylko po to, żeby się "przypodobać" rodzinom, zeby pokazać, "pozornie", że ludzie mają dzieci.
      Na zewnątrz, wśród rodziny i znajomych to są ludzie, którzy mają dzieci, normalne rodziny, a w "czterech ścianach" są źle traktowane, są zaniedbywane i jest to ukrywane.

      Ludzie niektórzy potrafią mieć: dwie twarze...     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Adamos325   Data: 2021-04-17, 09:08:38               Odpowiedz

      Aktywny, rozumiem Cię, piszesz szczerze, tak jak czujesz i obserwujesz? - Ale zapytam Cię tak osobiście - Ty dobry przykład wyniosłeś z domu, dobre wychowanie? - bo jakoś tak czuję, bardzo interesuje Cię ten temat i dobro dzieci leży Ci na sercu... Oczywiście to się chwali! - na dobru dzieci powinno każedemu zależeć - tylko tak zainteresowało mnie, skąd to się wzięło?     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: znajoma   Data: 2021-04-17, 13:58:10               Odpowiedz

      To Ty chcesz urodzić niechciane dziecko? Zrozumiałam, że chcesz urodzić dziecko, ale sama je wychowywać. Widzę, że się nie rozumiemy, więc dalej nie dyskutuję. Nie możesz wziąć pod opiekę niechcianego dziecka z domu dziecka, to oczywiste, nikt takiego dziecka nie powierzy samotnej osobie, takie są przepisy. Jeśli uważasz, że wychowując sama dziecko, bez ojca, będziesz szczęśliwa, to Twój wybór i prawo do szczęścia, nikt Ci tego nie zabrania. A co do szczęścia dziecka, to zapytasz go o zdanie, kiedy dorośnie.
      I teraz już rzeczywiście jesteśmy kwita, bo w dalszej dyskusji boję się, że sprowadzisz mnie do swojego poziomu.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: APatia   Data: 2021-04-18, 11:07:28               Odpowiedz

      znajoma
      "Nie możesz wziąć pod opiekę niechcianego dziecka z domu dziecka, to oczywiste, nikt takiego dziecka nie powierzy samotnej osobie, takie są przepisy. "

      W Polsce takie są.
      W Polsce robi się pod górę z adopcją nawet osobom w związku i to takim dobrze sytuowanym, także tego kraju nie biorę pod uwagę.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-04-29, 12:38:30               Odpowiedz

      Myślę, że najczęściej jednak ludzie, kobiety które same nie mogą mieć własnych dzieci nie są aż tak chętne na adoptowanie obcych dzieci.
      Bo to jednak nie własne dziecko. Chociaż też mówi się, że: najważniejsze jest to, kto wychowuje, a nie kto jest prawdziwym rodzicem dzieci.
      Tylko kobiety samotne lub małżeństwa biorące na wychowanie obce dzieci też muszą się nadawać do wychowania.
      Inna rzecz to taka, iż, jasne można wychować nie swoje dzieci skoro nie nie zrobią tego prawdziwe matki i ojcowie, ale kiedy takie dzieci dorosną, ukończą 18 lat i uzyskają dorosłość, to będą chciały zapewne się dowiedzieć, kto jest ich prawdziwymi rodzicami?
      Przyzwoitość nakazuje wychowującym, którzy nie są prawdziwymi rodzicami powiedzieć prawdę po latach dziecku lub dzieciom, iż: rodzicami prawdziwymi są inni ludzie, którzy nie wychowywali.
      I może być duży żal do prawdziwych rodziców od dzieci już dorosłych, ze nie byli przez tamtych rodziców wychowywani.
      Ja też chciałbym się dowiedzieć, dlaczego nie wychowywali mnie prawdziwi rodzice i, jaka była tego przyczyna, gdybym był wychowywany przez rodziców przybranych albo tylko przez przybraną matkę.
      Każdy chyba chciałby się tego dowiedzieć już w dorosłym życiu.

      Inna sprawa to ja jestem bardzo zadowolony z tego, że nie jestem rodzicem, bo nigdy nie planowałem być rodzicem i ojcem.
      Po pierwsze, nigdy mnie to nie interesowało i mam prawo tak uważać. Po drugie i tak nie było nigdy do tego właściwej kobiety u boku, a musi być ktoś właściwy z kim dałoby się posiadać dzieci. I po trzecie zawsze miałem ciężko w życiu, zawsze miałem ze sobą też pewne problemy i ze sobą nie mogłem sobie poradzić, więc to zniechęcało do posiadania dzieci, bo trzeba dzieci wychować i trzeba mieć na to siłę psychiczną.
      Właśnie dlatego niektórzy ludzie się do dzieci nie nadają.     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: APatia   Data: 2021-05-01, 23:06:32               Odpowiedz

      To i tak nie ma większego znaczenia.
      Jak patrzę na współczesnych 'facetów' to nastąpiło tak przerażające ich zniewieścienie, że niedługo nie będzie komu dzieci robić ;p     • RE: Posiadanie dzieci w rodzinie

      Autor: Aktywny   Data: 2021-05-02, 12:17:41               Odpowiedz

      Nawet wiele kobiet już jest zdania, że w Polsce faceci często już się nie nadają do bycia ojcem, do wychowania i do bycia partnerem.
      To jest problem społeczny, bo z facetami dzieje się źle. Ale i niektóre kobiety też nie są lepsze.
      Jeżeli, taka czy inna kobieta ma sobie wybrać jakiegoś drania, łobuza, który jest nieodpowiedzialny, nie okazuje wartości i z takim posiadać dzieci, to lepiej, żeby sobie dała z takim spokój.
      Ale też niektóre kobiety, mimo to zadają się z takimi facetami, wiążą się z nimi, posiadają też dzieci ( może nie w każdym przypadku ), a potem żałują, że z takimi musiały być, że z takimi posiadają dzieci.
      Bo niektórzy ludzie nie potrafią myśleć i robią różne rzeczy, a potem już jest po czasie.
      Najpierw się używa myślenia, a dopiero potem podejmuje działania.
      Lepiej się zastanowić dziesięć razy zanim się coś zrobi.

      I przez to, że niektórzy ludzie, faceci się nie nadają na rodziców, to tylko się zwiększa liczba samotnych matek, które są zmuszone wychować dzieci same, bez ojców, a i w niektórych sytuacjach nie płacą oni żadnych alimentów na swoje dzieci.
      Tylko to też jest do czasu, bo jest to przestępstwo: nie alimentacji i za to nawet grozi więzienie.
      A potem, państwo za ojców dzieci wypłaca alimenty z funduszu.