Forum dyskusyjne

RE: Dla Samotnika / Przełom 2021/2022 rok

Autor: sysRq3   Data: 2020-12-29, 15:27:01               

Biały ptak to symbol anioła, niegdyś dostojnego i uskrzydlonego, a dziś- upadłego anioła, który obecnie przebywa uwięziony w otchłani za grzech którego nie godziło się popełniać. Jednak on ma wyjść z tej otchłani jak zapowiada Apokalipsa św. Jana, a konkretyzując ma być z tej otchłani uwolniony przez ludzi przy pomocy ośrodka CERN z użyciem LHC. Dlaczego tak uważamy jako osoby interesujące się takimi sprawami?? Ano może dlatego bo ten ośrodek sam wypuścił bardzo krótki materiał filmowy, który jednoznacznie daje do zrozumienia, że chcą coś uwolnić z otchłani zakrzywiając czasoprzestrzeń
- https://www.youtube.com/watch?v=Cllqr1nmdYk

Na tym malowidełku z sali plenarnej widać, że ten ptak był nieżywy ale ożył, zmartwychwstał z umarłych, powstał jak feniks z popiołów. Znowu ma się pojawić na świecie mimo że go jeszcze nie ma.

Objawienie Jana 17:8
"Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie."

Skąd przypuszczenie, że ptak z sali plenarnej może symbolizować anioła? W teledysku do piosenki David Gilmour - Rattle That Lock widzimy sporo motywów w nawiązaniu do Biblii.
- https://www.youtube.com/watch?v=L1v7hXEQhsQ
- https://www.tekstowo.pl/piosenka,david_gilmour,rattle_that_lock.html

Widzimy anioła spadającego z nieba z łańcuchami na rękach, który przybiera postać ptaka. Tym razem jest to ptak czarny, który wpada do wody tj. otchłani i wydostaje się z tej otchłani przez coś w rodzaju tunelu/portalu. Ten sam motyw jest przestawiony w animacji "I, Pet Goat II". Zwróć uwagę na podobieństwo sceny:
- https://pasteboard.co/JHb0lxH.png
- https://pasteboard.co/JHb0C4N.png
Widzimy zatem, że motyw nie jest przypadkowy czy nie widzimy?

W momencie jak się wydostaje z tej otchłani na świecie panuje chaos, ludzie mają ścięte głowy, ogólnie cała sceneria jest apokaliptyczna. Ten sam klimat jest w "I, Pet Goat II", gdzie w pewnym momencie to i owo się trzęsie, skały spadają itp. Motyw ten przestawia nic innego jak tylko to że fałszywy mesjasz ma przyjść na świat w momencie gdy świat będzie pogrążony w totalnym chaosie. W czasie bólów porodowych.

Podobny motyw z ptakiem /feniksem widzieliśmy na zamknięciu igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 r. Towarzyszyła temu spektaklowi piosenka o treści.
- https://www.youtube.com/watch?v=ij3sgRG5sPY&t=10764s
- https://www.tekstowo.pl/piosenka,take_that,rule_the_world.html
- https://pasteboard.co/JHb27Kl.png (porównanie z motywem z teledysku do piosenki "Rattle That Lock")


Cały motyw z tymi płonącymi pochodniami jest taki. Najpierw kamera pokazuje ciemną połać odnoszącą się do otchłani, później te płonące pochodnie się podnoszą i tworzą półkule symbolizującą Ziemie. Zatem jest to symbol świata, który płonie będąc pogrążony w chaosie. Na koniec rozbłyska feniks, który objawia się światu z tego chaosu. Piosenka ma w tekście nawiązanie do aniołów, gwiazdy i rządzeniu światem. W księdze Izajasza 14:12, czytamy: "O, jakże spadłeś z nieba, ty, gwiazdo jasna, synu jutrzenki! Powalony jesteś na ziemię, pogromco narodów!". Gwiazda = anioł.

W innej piosence z naszego polskiego podwórka też są ciekawe motywy. Stankiewicz - Lucy (fer)
- https://www.youtube.com/watch?v=RLPampdv3Q8
- https://www.tekstowo.pl/piosenka,kasia_stankiewicz,lucy.html (tekst też ciekawy).
W teledysku tym widzimy postać która jest nad wodą a później do tej wody wchodzi i znowu z niej wychodzi. Tutaj znowu woda symbolizuje otchłań. Kobieta wychodząc z wody mówi "again!" i wychodzi z tej wody czołgając się mając na sobie odzież z wyglądu przypominającą skórę węża. Dalej zsuwa z siebie czarny sznur co pokazuje, że ktoś był uwięziony i się wyswobodził. W dalszych fragmentach teledysku ta sama postać nosi na sobie białe odzienie, a w powietrzu latają białe pióra. Na koniec teledysku ta postać wznosi się do góry w sposób o którym człowiek mógłbym pomarzyć. Czarno na białym mamy tutaj motyw wyjścia anioła z otchłani.

Świat tobie wiele przekazuje, ale trzeba tylko chcieć widzieć. Tak jak tutaj trzeba chcieć widzieć.
- https://pasteboard.co/JHb3dEi.png
- https://pasteboard.co/JHb3mGu.jpg

C.D.N.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku