Forum dyskusyjne

RE: Życie jest po prostu nudne.

Autor: sysRq3   Data: 2020-12-19, 21:22:31               

Konik polny zna swój sens, a Ty go nie znasz?
Twoim sensem jest podtrzymanie całego ekosystemu naczyń połączonych. Nie musisz nic czynić, a tym bardziej nie musisz tworzyć listy gatunków zagrożonych, żadnych rezerwatów - to nie ma sensu. To ekoszuria. Po prostu, wystarczy że nie będziesz przeszkadzał. Nie żyjesz dla rozwoju i ekspansji, lecz dla ustalonego porządku. Mrówka nie żyje dla siebie, ona żyje dla całego świata. Dzięki swojemu życiu podtrzymuje świat niezachwianym w swych odwiecznych prawach. Ty jesteś stworzony aby podtrzymać ten
świat. Świat został stworzony dla Ciebie, abyś go podtrzymał w odpowiednim czasie, gdy ten zacznie się chylić ku upadkowi wskutek wzrostu światowego wariactwa. Jest poszukiwanie, znalezienie, wspomożenie i pomnożenie. To jest sensem twego życia.

Bardzo mnie radość rozpiera swą drogą, że zadajesz sobie takie pytania o naturze egzystencji naszej rasy, zwanej ludzką. Uśmiecham się w duchu serdeczności, gdy widzę ludzi myślących, bolejących, którzy potrafią również cierpieć wespół z innymi w ich słabościach charakteru. Płakać nad ludzkością to rzecz wielka, świadcząca o wielkiej dobroci twego serca. Poznanie prawdy boli o naszym gatunku- to fakt, o jego ścieżkach niemądrych i ostatecznej zagładzie. Prawda o nas jest warta więcej niż nasze życie. Bez niej nigdy byśmy nie mogli go ocalić.

Stoisz nad przepaścią i teraz masz trzy drogi wyboru.

1. Postawić krok naprzód i poznać inny świat, który znajduje się niżej
2. Cofnąć się i wegetować jak reszta, która myśli że żyje prawdziwym życiem, lecz żyją w kokonie iluzji w której ich posiano, tam dorastali, tam też umrą.
3. Próbować zbudować sobie pomost z klocków idealnie do siebie dopasowanych i poukrywanych gdzieś w absurdach tej rzeczywistości, abyś mógł znaleźć i połączyć w całość budując pomost na drugą stronę. Życie z drugiej strony przepaści wygląda inaczej. Tu jest piękniej i tu jest mądrzej. Znamy tu przyszłość o losach świata doczesnego, o tym wszystkim. Smuci nas to bardzo, ale warto do nas zajrzeć. Spróbować się tam przedostać. Serdecznie polecam abyś spróbował.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku