Forum dyskusyjne

RE: Oszczędzanie, wydawanie pieniędzy

Autor: Aktywny   Data: 2020-12-04, 19:00:09               

Teraz, szczególnie w tych czasach, w sytuacji pandemii jest niezbędne oszczędzanie, bo niektórzy stracili i tracą prace z powodu ograniczeń i zamkniętych wcześniej niektórych branż.
Nie każda firma, usługa mogła i może liczyć na pomoc finansową, bo to nie dotyczy wszystkich branż na rynku, które były zamknięte.

No a po tej sytuacji z pandemią to będzie jeszcze większa "drożyzna" i to oczywiście uderzy w zwykłych, biednych ludzi, których nie będzie stać na płacenie za wyższe ceny.
Tutaj mamy jeden z przykładów drożejących jeszcze bardziej śmieci, za wywóz śmieci mieszkańcy chyba większości gmin i miast muszą płacić więcej.

A dlaczego?

Ponieważ wiele gmin i miast się boryka z brakiem środków finansowych, mają za mało środków, a ceny idą w górę i każda inwestycja publiczna, remonty które są właśnie finansowane przez publiczne środki budżetowe, są bardzo drogie.
Na to mają wpływ też drożejące materiały budowlane i pensje dla robotników, fachowców którzy wykonują remonty, inwestycje za dobre stawki.
To są wszystko wyższe koszty.

Wiele gmin jest w Polsce biednych, mają "braki w budżecie", więc nie mają innego wyjścia, jak podnoszenie mieszkańcom opłat za śmieci i podatków.
To wszystko powoduje, że ludzie muszą więcej płacić z pensji, z emerytury i muszą żyć skromnie, bo mają mało pieniędzy.
My, mimo Unii Europejskiej od tylu już lat, mimo rozwijającego się państwa nadal jesteśmy w tyle, jeżeli chodzi o inne kraje, szczególnie w Europie Zachodniej.
Płace są nadal za niskie z pracy, słaba wartość polskiego pieniądza i wyzysk na biednych po to, by inni się na tym bogacili.

Niestety, tak to od lat w Polsce wygląda.

Biedni się nie liczą w tym kraju i są "na marginesie... "

To jest smutne, ale prawdziwe.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku