Forum dyskusyjne

RE: Narcyzm

Autor: APatia   Data: 2020-11-19, 00:37:05               

Gdy tylko widzisz, że ktoś się tak zachowuje to przestań z nim rozmawiać. Nie naprawiaj innych, nie moralizuj, ludzie tego nie chcą. Ty chcesz robić dokładnie to samo co oni robią z tobą.
A jeżeli po rozmowie z kimś czujesz się głupia to znaczy, że czas zacząć pracować nad sobą. Też tak miałam. Ludzie są jacy są i się nie zmienią. Tak naprawdę oni nie mają problemu z tym jak się zachowują, nie obchodzi ich że mogą ranić czyjeś uczucia. Często w ogóle nie są świadomi że to robią, bo sami są tak przeświadczeni o swojej zaje***tości, że cokolwiek im powiesz to i tak ich nie rusza.
Mam takiego kolegę w pracy, który jest wg innych kolegów SPECYFICZNY. Ten człowiek jest po prostu wredny, marudny i męczący. Kilka razy zdarzyło mu się obrazić mnie na forum w pracy, wytykać mi błędy które sam popełnia, a potem rozmawiał ze mną jakby nic się nie stało. Więc powiedziałam mu co o nim sądzę.
Wiesz co powiedział? Że on wie, że jest chamski i marudny i dobrze mu z tym. Nigdy nie usłyszałam słowa przepraszam za to co o mnie powiedział, jednocześnie ten sam człowiek mówi otwarcie, że darzy mnie wielką sympatią, a siebie nazywa niecenzuralnie.
Mogłabym go próbować zmienić...tylko po co? Nauczyłam się go tolerować. Nie kłócę się z nim, za to go chwalę. Gdy wytyka mi błąd mówię: masz rację, ale ty mądry jesteś. Ale ty masz dobrą pamięć itd.
Szybko zrozumiałam, że jeżeli moja samoocena sięga dna...to jego jest jeszcze niżej, metr pod mułem. Dlatego jest jaki jest.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku