Forum dyskusyjne

RE: ... spał z inną, żeby zrozumieć, że to mnie kocha

Autor: APatia   Data: 2019-07-22, 23:59:32               

"Może przyciągasz takich facetów, nawet nie wiedząc, że to robisz, możesz być magnesem psychopatycznym, posiadać cechy, które czynią cię atrakcyjną właśnie dla psychopatów"

To brzmi tak jakby to oni wybierali mnie ponieważ widzą we mnie cechy dzięki, którym uznają mnie za ofiarę.
Tylko, że gdybym to ja nie wyciągnęła pierwsza dłoni żeby tych facetów poznać oni raczej nigdy sami by tego nie zrobili. To ja wybieram ich, nie oni mnie.
Kiedyś zapytałam jednego z partnerów co mu się we mnie tak podoba? Za co mnie tak lubi? Powiedział, że jestem pewna siebie, otwarta i inteligentna. Że mam swoje zdanie i można ze mną porozmawiać na wiele tematów. Od drugiego faceta usłyszałam bardzo podobną wersję.
Po roku znajomości ten sam facet powiedział mi, że mam bardzo trudny charakter i że pod tym względem jestem do niego podobna.
Z tego co słyszałam i czytałam, socjopaci wybierają na ofiary osoby empatyczne i raczej słabe psychicznie. Mogą nimi łatwiej manipulować, kontrolować.
Ja mam czasami wrażenie, że 'mój' socjopata traktował mnie jak wyzwanie. Trafiło mu się coś trudniejszego niż zwykle, coś nad czym mógł pogłówkować. Często testował mnie! Sprawdzał jak się zachowam w różnych niewygodnych sytuacjach. W końcu stwierdził, że wszystkiego może się po mnie spodziewać bo jestem dla niego nieprzewidywalna. A z tego co wiem, bardzo go to kręciło.
Gra, gra, gra... Całe życie to jedna wielka gra. Każda decyzja jest analizowana, każdy ruch, ba...kilka ruchów do przodu - jak w szachach.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku