Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Statystyki dot. zawodów osób skazanych za pedofilię

Autor: moonshine   Data: 2019-05-19, 16:01:11               

Premier Tusk obiecał ostateczne rozwiązanie kwestii pedofilii już 11 lat temu. W 2008 roku TVN24 informowało:

- "Tak, chciałbym, żeby przepisy umożliwiały przymusową farmakologiczną kastrację pedofilów-recydywistów" - deklaruje premier. To odpowiedź na prośbę o komentarz do sprawy mężczyzny z okolic Siemiatycz, podejrzanego o wielokrotne gwałcenie i więzienie córki. Donald Tusk mówił o nim nie inaczej, jak "kreatura", "zwyrodnialec". - "Chciałbym, żeby w Polsce wprowadzono kastrację chemiczną nie na życzenie skazanego, ale jako element wyroku."

Donald Tusk zaznaczył, że wie, iż jego słowa wywołają oburzenie u obrońców praw człowieka. - "Powiem rzecz radykalną, ale nie sądzę, żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, jak te przypadki, można zastosować termin człowiek. W związku z tym, nie sądzę, żeby obrona praw człowieka dotyczyła tego rodzaju zdarzeń" - powiedział Donald Tusk. - "Prace są w toku. Do tej pory na świecie stosuje się takie środki za zgodą pacjenta. Odnoszę wrażenie, że słowo pacjent jest także nadużyciem, wobec takich zwyrodnialców, dlatego zleciłem radykalne przyspieszenie prac (nad zmianami w kodeksie karnym - red.). - powiedział Donald Tusk.

Ujawnił, że już kilka miesięcy temu podjęto wstępne prace nad przygotowaniem przepisów, które zaowocowałby możliwością wprowadzenia kastracji farmakologicznej wobec pedofilów - szczególnie tych, którzy nie rokują żadnej nadziei na poprawę. Jak dodał, wstępny projekt dotyczył kastracji pedofilów, którzy działali w warunkach recydywy. Premier poinformował też, że oczekuje od Ministerstwa Sprawiedliwości radykalnego przyspieszenia prac nad zmianami w kodeksie karnym.

(źródło: https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/premier-chce-przymusowej-kastracji-pedofilow,70152.html)

Niestety, z szumnych zapowiedzi premiera Tuska nie pozostało nic, o czym 5 lat później informował Neewsweek w reportażu pt. "Wielka fikcja, czyli chemiczna kastracja pedofilów":
https://www.newsweek.pl/polska/chemiczna-kastracja-pedofilow-to-fikcja-newsweekpl/0rm5nmc

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku