Forum dyskusyjne

RE: Zwykłe rozmowy. Amelia55

Autor: Amelia55   Data: 2018-05-05, 12:39:35               

Oj, chyba nie to miał na myśli, że nie są inteligentne. To forum niestety nie ma edycji postów i komentarzy i jak człowiek na gorąco (albo na telefonie z autosłownikiem) coś napisze to koniec.

Ja zauważyłam u siebie, czy to na jakichś dyskusjach na FB grupach, czy u siebie w pracy (pacjenci mnie denerwują czasem ale nie wolno mi tego okazać) - że stosuję taka taktykę obronną, że obracam w żart czyjeś wredne albo głupie wypowiedzi, albo udaje zdziwienie (i tu znów nie czytaj że ja to pisze o kimś na naszym forum, nie to takie teoretyczne rozważania).
Ale jak mam gorszy dzień, jak jestem niewyspana, to nie mam cierpliwości, i posyłam krótką piłkę (od pacjent odwracam się i wychodzę) - co niestety skutkuje tym, że ktoś wylewa na mnie wiadro pomyj albo mnie blokuje, co jest tez agresją, tylko że bierną.
A więc tak - inteligentnie jest nie wystawiać się na ciosy, nie dać się zranić! A można to uzyskać poprzez obrócenie w żart.

Przykład: Pacjent mówi: zostaw mi drzwi otwarte na szerokość 1 foot (angielska miara). W środku się wkurzam, ale mówię do niego ze śmiechem: Wiesz, moja stopa ma akurat taką długość to przyłożę i będziesz miał idealnie odmierzone. (Podczas mieć stopę 1 foot długa t dla kobiety nie jest powód do żartów, mam dużo większą niż przeciętna Angielka czy Filipinka, ale nie aż taką haha.) Widzę na twarzy pacjenta, że zrobiło mu się głupio i już więcej takich idiotycznych wymagań nie miał, prosił tylko: Czy możesz nie zamykać drzwi.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku