Forum dyskusyjne

RE: Zwykłe rozmowy. Amelia55

Autor: Amelia55   Data: 2018-05-05, 12:03:38               

Fatum, najpierw pytasz czy bym się z Tobą zaprzyjaźniła, a potem że tylko klon by spełnił Twoje wymagania :-)

Wiesz, ja nie wiem czy ja bym chciała mieć za przyjaciółkę mojego klona. Z tego prostego powodu, że miałaby te same cechy co ja i chyba by mnie tym trochę denerwowała. Miałam napisać wady, ale to by z góry określało te cechy jako negatywne, a to byłoby niesprawiedliwe. Jak np. muszę się namyślać długo nad podjęciem decyzji to można to postrzegać i jako wadę i jako zaletę, zależnie od sytuacji, prawda? Ale to jest cecha mojego mózgu/umysłu, że głębiej i szerzej przetwarza dane, a w związku z tym proces jest dłuższy. Gdybym była naukowcem, to byłaby pożądana cecha, ale wyjście ze mną do restauracji może być wkurzające :-)))

Zobacz, sama to wyciągnęłaś przed moje oczy:
"no i jeszcze jeden plus masz - nigdy się nie zniechęcasz!! - ani do dobrego, ani do złego ;) - emocjonalna jesteś ale silna! :) Czasami pomagasz nieudolnie, po omacku - no ale pomagasz! - inteligentna osoba zawsze potrafi coś z tego odnaleźć, wyciągnąć. A nawet jak nie wyciągnie, to się roześmieje, poprawi jej się humor :)" (Adamos)

Ha! Czyli nie tylko ja tak Ciebie widzę! :-)

Jeszcze w uzupełnieniu do wczorajszej mojej odpowiedzi: Zdaniem Arystotelesa przyjaźń powinna polegać na przepływie między tym, co dajemy, a co otrzymujemy. "Przyjaźń to przede wszystkim wolność. Najcenniejszy stan człowieczeństwa."

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku