Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
  Przeczytaj komentowany artykuł

  Autor: dajelapke   Data: 2016-11-03, 12:09:34               Odpowiedz

  Prosto, jasno i w sedno. Super ujęcie.
  • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: sams25   Data: 2016-11-04, 08:07:28               Odpowiedz

   "algorytm postępowania", "instrukcja obsługi", "spełnianie oczekiwań". Do tego jeszcze "potrzeby" powinny być. Ohydna pop-psychologiczna nowomowa bazująca na założeniach że człowiek=przewidywalna rzecz do użycia i spełniania życzeń, opisywalna językiem matematyki.
   Przyczynek do rozważań dla tych, co uważają, że psycho tacy empatyczni są, "pomagają" i nastawieni na "indywidualne historie", co przecież bujdą na resorach.
   Ordynarne odbicie stosunków kapitalistycznych i kultury narcyzmu.
   A całe piękno zadziwienia w tym, że człowiek wariatem a jego życie nie podlega algorytmom.   • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
    Przeczytaj komentowany artykuł

    Autor: dajelapke   Data: 2016-11-04, 11:22:24               Odpowiedz

    :D Sams, czułam, że nie zawiedziesz :D
    Sama miałam takie myśli, że duch kapitalizmu, wymiany, marketingu, mechanistyczne podejście do ludzkich problemów i nieszczęść, akceptacja egocentryzmu... Napisałam komentarz (szczerze i z uznaniem, żeby nie było, że fałszywie, bo tekst mi się podoba) najpierw opanowawszy atak wesołości na widok tytułu, a później na widok "instrukcji".

    Można zjechać ten tekst, można śmiać się, ale... tam, gdzie powstają duże emocje, a w związkach powstają, tam racjonalne działanie kuleje. Pomocne są wtedy techniki odwracające uwagę od emocji, a skupiające na rozwiązaniach. Jakoś tak się składa, kobiety w związkach mają więcej, większe nasilenie emocji. Wcześniej napisano o biologicznym uwarunkowaniu, ja bym jeszcze dodała społeczne, które dodatkowo te emocje podkręcają: dziewczynki wychowane do grzeczności, czyli ukrywania niezadowolenia, niewyrażania potrzeb, do uległości, walczące nie tylko o to, co na zewnątrz, ale też z własnymi barierami w głowach. Im wsparcie potrzebne jest bardziej.

    Kultura narcyzmu? Też tak pomyślałam, ale przecież faktem jest, że potrzeby mamy i chcemy je zaspokajać, a w związki wchodzimy nie po to, by cierpieć. Negocjowanie i wymiana jest w relacjach międzyludzkich czymś powszechnym i oczywistym. Romantycznie by było, gdyby ludzie dawali sobie całych siebie spontanicznie i miłości wielkiej i najlepiej przez całe życie, ale poezja jest krótko, potem proza, a później instrukcja obsługi.

    Nie zauważyłam, by w artykule ignorowano "indywidualne historie", bo chociażby instrukcja jest ewidentnie skonstruowana przez i pod konkretną osobę. Więc troszkę sams25 nadinterpretowałaś.

    Że jesteśmy cudownie wyjątkowi, niepowtarzalni, pojedynczy? Tak, co nie wyklucza, że też i "tacy sami". Jeść musimy wszyscy i co dziwne, większość w tych samych porach. Gdyby nie dziki pośpiech do pracy, pewnie większość korzystałaby z toalety po śniadaniu, taki algorytm.    • dajelapke ciekawa jest Twoja wypowiedź.
     Przeczytaj komentowany artykuł

     Autor: fatum   Data: 2016-11-04, 12:40:56               Odpowiedz

     Z zadowoleniem przeczytałam Twoją wypowiedź.Jest warta zastanowienia się nad jej treścią,mimo niechęci ogòlnej do Ludzi.-:)Warto.Dzięki i pozdrawiam.P.S. Pan Włodawiec był tak miły,że chętnie podzielił się wiedzą,a przecież nie musiał tego robić.To tak dajelapke na marginesie.    • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
     Przeczytaj komentowany artykuł

     Autor: sams25   Data: 2016-11-04, 13:09:28               Odpowiedz

     Tak, nie zawiodłam się i nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać na taki tekst. Traktuję to w kategorii humoreski- ale jednak coś ta humoreska mówi o naszym świecie i dzisiejszej psychologii.

     Twój komentarz znacznie lepszy, szerszy, spokojniejszy, dzięki.

     Ale jakoś mam gwałtowny odruch protestu na widzenie człowieka jako części algorytmu, systemu podejmowania decyzji.Tak widzi świat komputer. Widzi przecież głupio. Czy jest sens płacić terapeucie za coś co może zrobić automatyczna sekretarka czy komputer? Ja starej daty kobieta jestem.

     Pod tym jest wielkie kłamstwo racjonalizmu. Człowiek nie jest istotą racjonalną i nigdy nie będzie. Przecież kobiety, którym jest źle z partnerami wiedzą w głębi ducha że jest im źle i że powinny odejść. Czy ten artykuł jest dla idiotek? Problem nie leży w tym, że "wiedzą że powinny" ale w tym, że jakoś przy tej racjonalnej wiedzy ... nie odchodzą.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: mimbla   Data: 2016-11-04, 15:39:19               Odpowiedz

      Wizja człowieka jako mechanizmu podejmowania decyzji faktycznie nieciekawa... ale wiesz, sams25, mnie coś bardzo zbliżonego do tego algorytmu wiele lat temu przekazała (rzecz jasna innymi słowami i na przykładach z życia codziennego) pewna niemłoda kobieta, która kompletnie nie miała pojęcia o psychologii teoretycznej :) Przekazała jako tzw. mądrość pokoleń czyli, jak bym ja to określiła "jak żyć w małżeństwie i nie oszaleć".
      Z tym, że w algorytmie zaprezentowanym w artykule nie ma jednej bardzo ważnej rzeczy - kompromisu. Jest zero - jedynkowo, negocjacje i albo rozstanie albo "on zaczyna zaspokajać moje potrzeby". Tak, jakby celem negocjacji było "postawienie na swoim". Jak nie to won. A z praktyki życia to moim skromnym zdaniem udane negocjacje często prowadzą do kompromisu. Tego elementu ewidentnie mi brak w tym algorytmie. A przecież nie wszystkie potrzeby musi zaspokajać akurat partner czy mąż. I nie mam tu na myśli ewentualnego kochanka jako uzupełnienia, ale relacje z innymi kobietami czyli koleżankami czy przyjaciółkami, z krewnymi płci obojga, sąsiadami nawet. Czy naprawdę on akurat musi zaspokajać moją potrzebę dyskutowania o błahych sprawach?


      Człowiek nie jest moim zdaniem istotą wyłącznie racjonalną, ale nie jest też tak całkiem irracjonalny przecież. :)

      Co mnie zirytowało w tym artykule to "instrukcja obsługi". Umacniająca "stereotyp kobiety i jej potrzeb". Jestem jak najbardziej kobietą - z tej "instrukcji" to mi pasuje punkt ostatni, ale to z kolei samo wychodzi w życiu i jako żywo nie da się tego na nikim wymusić metodą negocjacji. I nie dlatego jest mi potrzebny wspólny śmiech, że "uwielbiam jego śmiech" ale dlatego, że śmiech wspaniale łączy bez słów. No nie wyobrażam sobie udanego związku, w którym poczucie humoru by nie łączyło.
      Cała reszta zaś jest mi w tej wersji opisanej kompletnie niepotrzebna, niektóre proponowane zachowania męża/partnera uznałabym za zdecydowanie męczące i irytujące. Ciągłe szukanie kontaktu fizycznego mnie bardziej przypomina zachowanie dziecięcia co się nieustannie do mamusi tuli niż mężczyzny. Nie w pierwszej fazie fascynacji, ale w dłużej trwającym związku to z całą pewnością. Bliskość fizyczna, przytulenie ok, ale stałe łapanie za rękę czy poklepywanie przy każdej okazji - brrr, za nic.

      Wiem doskonale, że nie ja jedna odbiegam swoją instrukcją obsługi od zaprezentowanej. Oczywiście pani Natalia może mieć inne niż ja potrzeby i oczekiwania wobec partnera - ale brak mi w artykule zdecydowanego zaznaczenia, że to jest bardzo zindywidualizowane.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-04, 16:10:26               Odpowiedz

      Taka luźna myśl/uwaga.Gdyby nie Pani Natalia (jej zgoda na opis swojej prywatności/intymności w trakcie procesu terapeutycznego)i to,że podzieliła się w odruchu serca swoim doświadczeniem,to po prostu artykuł by nie powstał.Normalnie jelita bolą jak można wszystko spłycić.Jak można odwracać kota ogonem.Rzeczywiście podziwiam szczerze Ludzi,że chcą jeszcze dzielić się swoim doświadczeniem tak intymnym.Czytając o cudzym trudzie najlepiej go jeszcze obmówić,że nie terapeutyzował według "naszych" instrukcji.Masakra.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: sams25   Data: 2016-11-04, 16:24:14               Odpowiedz

      @Mimbla

      Słusznie prawisz o kompromisie. Jak sie kogoś kocha to się do czegoś takiego dąży- po prostu buduje się My a nie oblicza na zimno indywidualne zyski.

      Dla mnie ten artykuł jest wręcz obrzydliwy. A w swojej niezamierzonej obrzydliwości - zabawny. Smierdzi wręcz poznawczo-behawioralnie.

      I uderza język. "Instrukcja obsługi". Dziwisz się , że nie jest zindywidualizowana? A od kiedy to instrukcje są zindywidualizowane? :) "Masowość" to przecież prosta konsekwencja języka jakiego się używa. A pani Natalia jest jedynie twarzą masowego produktu do masowego użycia.

      Btw do "instrukcji obsługi" podobna jest "hodowla" (np. hodowla nastolatka- taki tytuł gdzieś widziałam). Hodowla zakłada wręcz niższość i użycie tego co sie hoduje (na mięso, skórę czy inny zysk). Odczłowieczenie.

      Myśmy wszyscy powariowali mówiąc tak o drugim człowieku i ten artykuł jest tego doskonałą ilustracją. Ilustracją naszego pozornie racjonalnego szaleństwa. Chyba że to zamierzony efekt komiczny.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: mimbla   Data: 2016-11-04, 16:42:19               Odpowiedz

      Sams, i owszem, dziwię się że instrukcja obsługi nie została zindywidualizowana, bo pozostając w tej konwencji językowej jest to instrukcja do jednego modelu. A na rynku modeli więcej niż jeden.
      W sumie masz rację - ma ta konwencja formę odczłowieczającą. Ale bardziej tu dostrzegam specyficzne poczucie humoru i formę niż rzeczywiste odczłowieczenie. W sumie jak się bliżej przyjrzeć bardzo często śmiejemy się z rzeczy tak naprawdę wcale nie śmiesznych. I tak było zawsze chyba.
      Ale z tym "budowaniem My" to obawiam się podświadomie robimy sobie taki "rachunek zysków i strat". Mnie uderzył brak opcji "kompromis" , co to za negocjacje bez kompromisu? To pachnie tyranią :)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: felka4   Data: 2016-11-04, 17:22:57               Odpowiedz

      No zaraz, ale słowo "negocjacje" samo w sobie zawiera kompromis (negocjujemy możliwość realizacji swoich oczekiwań, albo chociaż kompromis?)

      No i tytuł ( "mężczyzna który nie spełnia.." ) sugeruje - że on po prostu nie spełnia i już, bo nie ma takiego zamiaru :)
      więc nadzieja na kompromis legła już dawno? i jest jak mówisz tyrania.
      To teraz zgódź się z tym albo odejdź ...

      No a wreszcie jaki kompromis w przykładzie gdzie pan "wytrząsa buty"... ;)), ma wytrząsnąć w połowie?
      Rozumiem że "gupi" algorytm jest dla takich "gupich" sytuacji
      o które się przecież potykamy. Daje czas na ochłonięcie: mam drzeć wiecznie koty czy odpuścić? A może jednak "zejdź z moich oczu".     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Madziabanka   Data: 2016-11-04, 17:49:35               Odpowiedz

      Fajny, smieszny i wesoly jest ten artykul:))
      I mym zdaniem nie da sie go traktowac na serio, choc ..(tu by bylo moje bla bla bla nie na temat).

      Czlowiek jest jedna wielka zmienna (bez granic), nooo ok jest moze jedna sata czyli swiadomosc, ale tu tez jest POTENCJAL nieskonczonosci, bo moze sie sie poznawac i rozwijac w nieskonczonosc.
      Wiec, NIE DA sie zadnego algorytmu stworzyc, bo kryteria prawdziwosci zaleza TYLKI I WYLACZNIE od przyjetych aksjomatow.
      Wiec, spoko, nie ma co ubolewac nad tym ze odczlowiaczamy ludzi i czlowiekow:))

      "Rozumiem że "gupi" algorytm jest dla takich "gupich" sytuacji"

      Noooo, ja tez tak rozumiem, choc z doswiadczenia wiem ze jak jest czlowiek na zaboj zakochany to w tylku ma gdzie i jak ukochany "wytrzasa buty":)
      A pozniej to juz sie zmieniamy i on i ona....i swiat.
      I oczekiwania sie tez zmienaja i to czasami o 180 stopni;)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: mimbla   Data: 2016-11-04, 18:08:26               Odpowiedz

      No właśnie w tym algorytmie jakoś mi brakuje słowa kompromis czyli sytuacji, w której jedna strona odpuszcza z oczekiwań, a druga pozostałą część oczekiwań zaspokaja. Wyszło mi wszystko albo nic.
      Nie spełniać czyichś oczekiwań można z wielu powodów. I różne są też te oczekiwania, bywają proste i bywają nad wyraz skomplikowane. Leżące w zasięgu możliwości drugiej strony oraz takie poza zasięgiem. Bywają też sensowne oraz absolutnie idiotyczne.
      Nie zaspokaja bo nie ma zamiaru albo ...do głowy mu nie wpadnie, że takowe oczekiwania istnieją.
      Kompromis różne ma oblicza, z tymi butami też by się zapewne jakiś znalazł. Osobiście nigdy tego typu problemów nie miałam w związku.
     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: felka4   Data: 2016-11-04, 18:20:34               Odpowiedz

      Ciekawe dlaczego "nasi" Panowie tu zamilkli skromnie? :)
      Ciekawe jak im się podoba ten sposób postępowania z nimi     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Jaspero   Data: 2016-11-04, 18:27:42               Odpowiedz

      felka4

      "Panowie tu zamilkli skromnie?"

      Czekamy na artykuł:

      Algorytm postępowania z kobietą, która nie spełnia oczekiwań....(bo zbyt często boli ją głowa. ;-)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: felka4   Data: 2016-11-04, 18:33:26               Odpowiedz

      Ach, to o tym myslał Pan Autor pisząc: ..." a ich oczekiwania wobec kobiet są zazwyczaj mniej skomplikowane"

      :)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-04, 18:37:16               Odpowiedz

      Jaspero tak sądziłam nie skromnie,że dokładnie w swoim stylu dasz odpowiedź.Jednak zgadzam się z Tobą,że taaaaki artykuł "powinien" pojawić się.-:)Kto pierwszy "ubłaga" Pana Bogusława W.?Wychodzi mi,że felka4-:).     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: felka4   Data: 2016-11-04, 18:38:22               Odpowiedz

      Same napiszmy     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Madziabanka   Data: 2016-11-04, 18:39:36               Odpowiedz

      Jaspero, piszesz i masz:

      https://www.toys4boys.pl/pilot-steruj-kobieta-item2240.html

      Zjedz na dol i poprzyciskaj guziczki:))     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: felka4   Data: 2016-11-04, 18:46:35               Odpowiedz

      No, i wszystko już w pakiecie?     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Madziabanka   Data: 2016-11-04, 18:53:37               Odpowiedz

      Alez....
      Z tym pilotem, to tak jak z tym "algorytmem", czyli jeszcze tylko frajera trzeba, co to bedzie spelnial oczekiwania, a ze sam nie jest skomplikowany to tez i nudny jak flaki z olejem.....
      Wiec, pozniej i tak mimo spelnionych oczekiwan, puscimy w trabe dobrego partnera i pobiegniemy za ladaco z gitara:))     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Jaspero   Data: 2016-11-04, 18:53:44               Odpowiedz

      Madzia

      Niestety, ale jest pewien problem. W tym pilocie brakuje baterii i do tego żadna nie pasuje. ;-)))     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Madziabanka   Data: 2016-11-04, 18:58:23               Odpowiedz

      Noooo, to jest problem....
      Wez jakas korbke zamontuj:))

      Ja mam zamiar tego pilota pod choinke kupic memu chlopu:))
      Jeszcze sie zastanawiam nad "budzik snajpera", lub nad koszulka z nadrukiem "chodzacy ideal".....
      Albo, mu wydrukuje ten algorytm pani Natalii i przywiesze nad lozkiem:))     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: felka4   Data: 2016-11-04, 19:02:54               Odpowiedz

      Z algorytmem najtaniej...     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Madziabanka   Data: 2016-11-04, 19:04:23               Odpowiedz

      W sumie najtanie, bo jest tyle samo wart co ten pilot:)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-04, 19:11:19               Odpowiedz

      felka4 masz zadanie do wykonania.Masz szukać swojego,drugiego wroga.Madziabanka takie dała Tobie zadanie.-:)Pierwszy wróg Twój fela jest już rozpoznany.Ty nim jesteś.Szukaj drugiego.-:Może o tym napiszesz tutaj swój artykuł.P.S. na ochotnika zgłaszam się,że "suchej" nitki nie zostawię (w mojej recenzji o Twoim felka4 artykule).-:)Baw się dobrze.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-05, 08:48:30               Odpowiedz

      "Osobiście nigdy tego typu problemów nie miałam w związku".Mimbla to bądź Człowiekiem i napisz jakie inne problemy w związku miałaś i skutecznie je rozwiązałaś?-:) "Leży" to może w zasięgu Twoich możliwości?A może jest to jednak poza Twoim zasięgiem?P.S.naśladuję Twoje pisanie nieumiejętnie (wiesz sama siebie nie przeskoczę-:)),ale staram się,byś mi jednak odpowiedziała,mimo,że daleko mi do pisania Twoim stylem.Ale wiesz co to szacunek,więc zbieraj się do zwykłej odpowiedzi,czyli na moim poziomie.Pozdrawiam Ciebie mimbla.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: mimbla   Data: 2016-11-05, 11:18:57               Odpowiedz

      Fatum, tak z łaski na uciechę to mi się nie chce historii życia opisywać. Zwyczajnie i po prostu. Jak uznam, że komuś jakieś moje doświadczenie własne się przyda - nie omieszkam opisać. :)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-05, 12:17:02               Odpowiedz

      Dziękuję i za taki gest.Pozdrawiam.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: dajelapke   Data: 2016-11-05, 12:46:47               Odpowiedz

      Zastanawiałam się na tym kompromisem.
      Gdyby wziąć przykład taki: mąż codziennie pije, a żona przedstawia mu oczekiwanie zero alkoholu. Ponieważ on nie ma ochoty na abstynencję, ogranicza picie do piątków wieczorem - jest kompromis.
      Wariant 1. żona nie aprobuje, rozstają się. Wariant 2. żona aprobuje, nie rozstaje się, choć jej oczekiwanie wyrażane, de facto nie zostało spełnione. Co tu sie stało? Moim zdaniem oczekiwanie deklarowane, a oczekiwanie nieświadome były różne, tak naprawdę ona chciała, by pił mniej. Ewentualnie ona w trakcie zmieniła oczekiwania na mniej restrykcyjne. On spełnił, są razem. Algorytm się sprawdza.     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Madziabanka   Data: 2016-11-05, 14:20:34               Odpowiedz

      "Algorytm się sprawdza."

      Przy trzech wersjach.
      Wersji jest ale wiecej;)     • RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-05, 16:40:14               Odpowiedz

      dajelapke noooooo niesamowita jesteś w pochwale Algorytmu,który się sprawdza.Wierzę,że jesteś nawet zdolna dalszy ciąg tegoż fajnego artykułu dopisać.Od razu mówię,że napiszę Tobie bardzo pozytywną i tajemniczą recenzję.-:)Felka4 ma rację,że mężczyźni olewają pożyteczne dla nich także artykuły.Ale dlaczego?To mnie nurtuje i ciekawi.     • RE: Algorytm postępowania... SAMS25
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: Summer   Data: 2016-11-07, 18:22:46               Odpowiedz

      Sams25 - tak czytam i czytam i to musi być Twój blog, bo wszystko się zgadza:

      http://psycho-kit.pl/?p=9853#more-9853


      Autor: sams25 Data: 2016-11-04, 08:07:28
      "algorytm postępowania", "instrukcja obsługi", "spełnianie oczekiwań". Do tego jeszcze "potrzeby" powinny być. Ohydna pop-psychologiczna nowomowa bazująca na założeniach że człowiek=przewidywalna rzecz do użycia i spełniania życzeń, opisywalna językiem matematyki.
      Przyczynek do rozważań dla tych, co uważają, że psycho tacy empatyczni są, "pomagają" i nastawieni na "indywidualne historie", co przecież bujdą na resorach.
      Ordynarne odbicie stosunków kapitalistycznych i kultury narcyzmu.
      A całe piękno zadziwienia w tym, że człowiek wariatem a jego życie nie podlega algorytmom.

      Autor: sams25 Data: 2016-11-04, 13:09:28 Odpowiedz
      Tak, nie zawiodłam się i nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać na taki tekst. Traktuję to w kategorii humoreski- ale jednak coś ta humoreska mówi o naszym świecie i dzisiejszej psychologii.
      Twój komentarz znacznie lepszy, szerszy, spokojniejszy, dzięki.
      Ale jakoś mam gwałtowny odruch protestu na widzenie człowieka jako części algorytmu, systemu podejmowania decyzji.Tak widzi świat komputer. Widzi przecież głupio. Czy jest sens płacić terapeucie za coś co może zrobić automatyczna sekretarka czy komputer? Ja starej daty kobieta jestem.
      Pod tym jest wielkie kłamstwo racjonalizmu. Człowiek nie jest istotą racjonalną i nigdy nie będzie. Przecież kobiety, którym jest źle z partnerami wiedzą w głębi ducha że jest im źle i że powinny odejść. Czy ten artykuł jest dla idiotek? Problem nie leży w tym, że "wiedzą że powinny" ale w tym, że jakoś przy tej racjonalnej wiedzy ... nie odchodzą.

      Autor: sams25 Data: 2016-11-04, 16:05:22
      To nie ma znaczenia co lepiej i nie mnie decydować. Ja tylko zauważam, że mimo decyzji jednak tego nie robimy co zadecydowane.
      Piszę o tym, że ludzka istota racjonalna nie jest. Dowodem jej szaleństwa jest to że usiłuje swoje szaleństwo i siebie ubrać w algorytm - czy to nie zabawne i przerażające?
      Racjonalny to jest homo oeconomicus - ale my nim nie jesteśmy mimo iż korporacje, psycholodzy i politycy usiłują nas o tym przekonać. My jesteśmy zaledwie pan narrans.
      Przecież ten algorytm to czysty nonsens.

      Autor: sams25 Data: 2016-11-04, 16:24:14
      Słusznie prawisz o kompromisie. Jak sie kogoś kocha to się do czegoś takiego dąży- po prostu buduje się My a nie oblicza na zimno indywidualne zyski.
      Dla mnie ten artykuł jest wręcz obrzydliwy. A w swojej niezamierzonej obrzydliwości - zabawny. Smierdzi wręcz poznawczo-behawioralnie.
      I uderza język. "Instrukcja obsługi". Dziwisz się , że nie jest zindywidualizowana? A od kiedy to instrukcje są zindywidualizowane? :) "Masowość" to przecież prosta konsekwencja języka jakiego się używa. A pani Natalia jest jedynie twarzą masowego produktu do masowego użycia.
      Btw do "instrukcji obsługi" podobna jest "hodowla" (np. hodowla nastolatka- taki tytuł gdzieś widziałam). Hodowla zakłada wręcz niższość i użycie tego co sie hoduje (na mięso, skórę czy inny zysk). Odczłowieczenie.
      Myśmy wszyscy powariowali mówiąc tak o drugim człowieku i ten artykuł jest tego doskonałą ilustracją. Ilustracją naszego pozornie racjonalnego szaleństwa. Chyba że to zamierzony efekt komiczny.     • RE: Algorytm postępowania... SAMS25
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-07, 19:56:45               Odpowiedz

      Już dużo wcześniej pisałam,że sams25 ma poważne zaburzenia.Nienawidzi facetów i być może była u psychologa,ale wymądrzała się i zrezygnowała,bo sams25 wie,wiedziała i wiedzieć zawsze będzie lepiej.Taka "skromna" natura sams25.A słownictwo zrozumiałe tylko dla sams25.Sams25 samotnej,smutnej,zawiedzionej i niekochanej.P.S. Summer,a Tobie teksty sams25 pasują?Wzięłaś coś z nich dla siebie?Pozdrawiam.     • RE: Algorytm postępowania... SAMS25
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2016-11-07, 20:01:09               Odpowiedz

      P.S.sams25 zdenerwował fakt,że Pan Bogusław Włodawiec zignorował jej wpisy,a nie powinien.Powinien tylko z nią prowadzić dysputy.Ma teraz za swoje.-:)     • RE: Algorytm postępowania... SAMS25
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: fatum   Data: 2017-12-19, 23:30:35               Odpowiedz

      Sams2 widzisz jak Ci pomógł Algorytm postępowania,że teraz marconi nie daje sobie rady z Tobą.-:)*P.S. przy okazji uśmiechnęłam się jak Ci guuuuupio samsik pisałam.Sorki.Buziak.To "wina"-:) Pana Bogusława Włodawca.Brał stronę facetów.-:)*     • RE: Algorytm postępowania... SAMS25
      Przeczytaj komentowany artykuł

      Autor: sams2   Data: 2017-12-20, 11:27:34               Odpowiedz

      Ja też nie najmądrzej :) Dobrze sobie popatrzeć w tył, jak się wszystko zmienia, głowa i myślenie też.
      Pozdrawiam śnieżycowo :)