Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Algorytm postępowania z mężczyzną, który nie spełnia oczekiwań

Autor: dajelapke   Data: 2016-11-04, 11:22:24               

:D Sams, czułam, że nie zawiedziesz :D
Sama miałam takie myśli, że duch kapitalizmu, wymiany, marketingu, mechanistyczne podejście do ludzkich problemów i nieszczęść, akceptacja egocentryzmu... Napisałam komentarz (szczerze i z uznaniem, żeby nie było, że fałszywie, bo tekst mi się podoba) najpierw opanowawszy atak wesołości na widok tytułu, a później na widok "instrukcji".

Można zjechać ten tekst, można śmiać się, ale... tam, gdzie powstają duże emocje, a w związkach powstają, tam racjonalne działanie kuleje. Pomocne są wtedy techniki odwracające uwagę od emocji, a skupiające na rozwiązaniach. Jakoś tak się składa, kobiety w związkach mają więcej, większe nasilenie emocji. Wcześniej napisano o biologicznym uwarunkowaniu, ja bym jeszcze dodała społeczne, które dodatkowo te emocje podkręcają: dziewczynki wychowane do grzeczności, czyli ukrywania niezadowolenia, niewyrażania potrzeb, do uległości, walczące nie tylko o to, co na zewnątrz, ale też z własnymi barierami w głowach. Im wsparcie potrzebne jest bardziej.

Kultura narcyzmu? Też tak pomyślałam, ale przecież faktem jest, że potrzeby mamy i chcemy je zaspokajać, a w związki wchodzimy nie po to, by cierpieć. Negocjowanie i wymiana jest w relacjach międzyludzkich czymś powszechnym i oczywistym. Romantycznie by było, gdyby ludzie dawali sobie całych siebie spontanicznie i miłości wielkiej i najlepiej przez całe życie, ale poezja jest krótko, potem proza, a później instrukcja obsługi.

Nie zauważyłam, by w artykule ignorowano "indywidualne historie", bo chociażby instrukcja jest ewidentnie skonstruowana przez i pod konkretną osobę. Więc troszkę sams25 nadinterpretowałaś.

Że jesteśmy cudownie wyjątkowi, niepowtarzalni, pojedynczy? Tak, co nie wyklucza, że też i "tacy sami". Jeść musimy wszyscy i co dziwne, większość w tych samych porach. Gdyby nie dziki pośpiech do pracy, pewnie większość korzystałaby z toalety po śniadaniu, taki algorytm.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku