Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Feminizm - nowa wersja komunizmu

Autor: mortarien   Data: 2006-03-31, 23:38:50               

Trochę się dziwię, ze autor, piętnując argumenty feministek, stosuje w tym celu dokładnie takie same wybiegi, ukazując, jak to mężczyźni są dyskryminowani. Fakt, że kobiety łatwiej się dyskryminuje ze względu na politykę siły, jaką mężczyźni często stosują (a co sam autor zaznaczył w artykule), nieuchronnie tu umknął. A przecież to stąd wzięły się spoleczne przywileje kobiet. Te właśnie przywileje w ogóle nie powinny być komentowane a tym bardziej wskazywane jako argumenty, gdyż są warunkowane społecznie, nie zaś wyłącznie przez kobiety.

Żeby nie było nieporozumień - uważam feminizm za ideologię skrajną i utopijną, lecz artykuł niestety pokazuje jedynie drugą stronę medalu, nie jest natomiast obiektywnym studium nad tym zjawiskiem. W tej chwili obie płcie w różnych środowiskach lub sytuacjach są dyskryminowane - nie było słowa o takich przypadkach u kobiet. Było przytaczane prawo, nie było słowa o tym jak jest realizowane, chyba że owa realizacja byla korzystna dla kobiet.

Wniosek - ciężko nazwać to artykułem. Jest to raczej manifest. A właśnie na tym bazuje ruch feministyczny. I nie rozumiem dlaczego w tym przypadku "p" autora ma być tym prawdziwym. On sam tego nie wyjaśnia.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku