Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Feminizm - nowa wersja komunizmu

Autor: @#$%^&*   Data: 2007-01-18, 20:23:46               

Moim zdaniem ten artykuł to jeden wielki stereotyp. Autorowi chyba pomylił się szowinizm z feminizmem. Dlaczego feministki miałyby nie lubić mężczyzn? Dlaczego uważa, że celem feministek jest zamiana ról? Skąd pomysł, że jednym celem życia kobiety jest macierzyństwo? Naciągane te argumenty i w większości wyssane z palca. Wiecie czego chcą feministki? Żeby kobieta była przede wszystkim człowiekiem. Żeby nikogo nie szufladkować; żeby każdy człowiek miał prawo do samookreślenia i decyzji co chce robić w życiu.
Co do poruszonego w artykule tzw. "tradycyjnego podziału obowiązków" - to małżonkowie powinni zdecydować jak się nimi podzielą a nie tradycja ani tylko mężczyzna. Czy autor myśli, że na wsiach żyją tylko ludzie posiadający gospodarstwa? Otóż nie jest to prawdą. Większość rodzin mieszkających na wsi zarabia zupełnie tak samo jak te w mieście. Tylko, że to najczęściej wygląda tak, że dzięki temu mężczyzna ma mniej pracy, bo pracuje tylko zawodowo, a kobieta pracuje zawodowo i dodatkowo prowadzi dom. A niby dlaczego tak ma być?
Ogólnie artykuł bardzo jednostronny. Autor do udowodnienia swoich tez używa tylko argumentów bardzo radykalnych feministek oraz szowinistek pomijając milczeniem fakty dla niego niewygodne. Założenie artykułu - "jeżeli fakty nie zgadzają się z tezą tym gorzej dla faktów"

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku