Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Feminizm - nowa wersja komunizmu

Autor: gabriela9   Data: 2015-09-28, 15:51:58               

Artykul napisany jest agresywnie, niemal w seksistowskim tonie.
Opiera sie na ogolnikach i stereotypach, swiadczacych o braku rzetelnej wiedzy.

Jesli chodzi o inteligencje plci, obie plcie w testach na inteligencje wychodza podobnie. W ostatnim miedzynarodowym tescie zwyciezyly kobiety.

Prof. Ventualni pisze:

"Dorosły mężczyzna i dorosła kobieta mają jednak taką samą sprawność intelektualną? Różną, bo mężczyźni na ogół lepiej poradzą sobie z zagadnieniami z matematyki, z geometrii, z fizyki. Kobiety zaś z zadaniami związanymi z kwestiami werbalnymi. Ale sprowadza się to do tego, że w testach na IQ wypadamy podobnie."

Czytaj więcej:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3766405,ja-profesor-jerzy-vetulani-glosze-wyzszosc-kobiet-nad-mezczyznami,id,t.html

Prof. Melvin Konner w swej pracy "Women After All - Sex, Evolution, and the End of Male Supremacy" dowodzi na podstawie badan przeprowadzonych przez dr.Julie Sacher w 2013 roku, iz kobiety wrecz maja przewage jesli chodzi o logiczne i analityczne myslenie.

Profesor stawia teze, iz nasz swiat bylby lepiej urzadzony i trwalszy, (pozbawiony bowiem agresji, przemocy, walki o wladze, ktore to m.in.cechy sa wynikiem syndromu chromosomu Y itp.) , gdyby kobiety byly jedyna plcia bedaca jego "beneficjentem" .

Wg. J.D. Crossana, prof. studiow biblijnych ("Historyczny Jezus" rozdzial: "Przeciw patriarchalnej rodzinie" ) sam Jezus walczyl z patriarchalnym systemem owczesnego swiata.

Pozdrawiam serdecznie :)Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku