Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Feminizm - nowa wersja komunizmu

Autor: WWWWV   Data: 2013-06-07, 01:10:56               

"Przymus w zachowaniu ? Znaczy że nie należy przypuszczć kobiet przodem, podawać pierwszy kobiecie dłoń na przywitanie, ustępować miejsca etc . czy o co chodzi ?"

Nie wiem, co należy. Osbiście staram się działać tak, jak życzy sobie kobieta obok. Bywa, że tego i owego sobie nie życzy - niezależnie jak "należy".

" Cechy które w naszej kulturze są uznawane za pozytywne - pracowitość, empatia, tolerancja, poszanowanie innych, również miłośc do dzieci etc - czy to nazywasz "wtłaczaniem w schematy " :) ?"

I wyłącznie takie cechy przyszły Ci do głowy? Oraz rozmaitych toksycznych presji wywieranych. Kiedy zaczniesz rodzić dzieci? Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąż? Wystarczy na nerwicę co najmniej. Presja na kurę domową, co ma prać, sprzątać, gotować i dawać. Kura u wielu mija z powołaniem, skutkiem czego stają się nieszczęśliwe, bo się dały nabrać, że tak ma być.

A ja nie chcę żeby moja kobieta była kurą.

"hm, np, pewnie słyszałeś/aś o wpływie hormonów na nasze zachowanie, postrzeganie otoczenia i co za tym idzie nasze myślenie."

Słyszałem o wpływie wielu rzeczy, ale trudno mi ocenić, jaki udział w tym wpływie, każdej nich przypisać. Hormon to związek chemiczny. Jest wiele rozmaitych związków, różnie wpływających. Nadal nie rozumiem, co hormon ma z nadawaniem ról społecznych, z presją na spełnienie czyichś, najczęściej idiotycznych, oczekiwań. Bo chyba nie chcesz dowodzić, że to hormon nauczył Cię podawać pierwszym rękę kobiecie?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku