Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Feminizm - nowa wersja komunizmu

Autor: wodnamalpa   Data: 2007-11-19, 16:43:04               

Się nie pytam, kto autorowi dał dyplom. Się nie pytam, kto mu dał maturę. Sie nawet nie pytam, co czytał ostatnio, bo na pewno nie pamięta.

Ludzie, co to za bełkot jest!
Najlepszy kawałek o małpach, cytuję:
"Zachowanie małp w stadzie - zawieranie taktycznych sojuszy, intrygowanie, podpuszczanie jednych na drugich - do złudzenia przypomina zachowanie pracowników w biurze. Zdobycie władzy wiąże się z określonymi przywilejami - pierwszeństwo w dostępie do pożywienia, pierwszeństwo w dostępie do samic - ale także z określonymi obowiązkami. Przemarsz stada pawianów odbywa się zgodnie z określonymi regułami, praktycznie uniemożliwiającymi drapieżnikom porwanie młodych lub samicy. Maszerujące stado tworzy szyk w kształcie trójkąta, na którego czele znajduje się dominujący samiec, a na pozostałych wierzchołkach trójkąta - samce zajmujące kolejne pozycje w hierarchii.
"

Człowieku, a gibbonach słyszał pan? a o szympansach? Skoro się Pan powołujesz na pawiany, to warto pamietać, że sa naszymi bardzo dalekimi krewnymi w porównaniu z wyżej wymienionymi? O monogamii u gibbonów słyszał Pan? czy tylko męskie bajędy Lionela Tigera Pan czytał? jesli pawian wyznacza ludzkie normy behawioralne, to może hiena wyznacza normy behawioralne wilkom albo psom dingo? też psowate.
(Czemu się nie powołuje Pan na małpiatki, u których regularnie dominuja samice?
Jak się chce pisać o biologii, to warto by wiedziec cokolwiek na ten temat.
Reszta równie "rzetelna".
Pożal się boże.

Antyfeminizm - nowa postać rasizmu.

Na przyszłość proponuje mniej pisac, a więcej czytać.
Polecam Sarah Blaffer Hrdy, Desmonda Morrisa i Elaine Morgan - z takich najłatwiejszych pozycji. Powoływanie się na pawiany w kontekscie ludzkiej obyczajowości jest od lat siedemdziesiątych świadectwem nieuctwa.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku