Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: laleczkaVBTS1

Autor: TomekS   Data: 2010-03-10, 17:26:24               

Nie czytałem jeszcze tego artykułu (jestem w pracy) ale słowo Feminizm kojarzy mi się z komunizm i faszyzm.

Oczywiście niektóre panie nie będą zdziwione ponieważ jestem facetem, ale już dementuje te zapędy, nie o to chodzi.
Jestem jak najbardziej za jednakowym traktowaniem obu płci, czy to w pracy czy w domu.

Trzeba rozumieć to, ze tym , którym przypasuje dana ideologia to będzie murem za nią obstawiać, nawet jak by ona miała głosić ludobójstwo. Tak było za komunizmu i faszyzmu. Cale narody wspierały te ideologie, bo czerpały z tego korzyść.
Dlatego się nie dziwie ze są i tacy co popierają feminizm.
Podstawową wadą Feminizmu samo w sobie jest to ze dzieli społeczeństwo na kobiety i mężczyzn. Wiem ze feministki same czuja taki podział i chyba dlatego same go świadomie czy nie pogłębiają.
Po prostu Feminizm jak każda ideologia dzieli ludzi na grupy.

Postulaty jakie słyszałem w TV o tym aby w polityce powinno być 1/2 na 1/2 pan i panów jest utopijna. To jak wół przypomina komunę, wszystkim po równo, bez względu na kompetencje.

Są zawody gdzie więcej jest mężczyzn a są takie gdzie są kobiety.
To jak by nalegać aby w przedszkolu było 1/2 wychowawców i 1/2 wychowawczyń. A jak będzie o jednego faceta więcej to już feministyczne biuro inkwizycyjne wchodzi do akcji.

Jak ktoś okaże minimum dobrej woli to zorientuje się, ze kobiety są i w polityce, w medycynie, w lotnictwie i wielu innych dziedzinach. Czyli można!!

Całkowicie zgadzam się z tym ze nie wolno kierować się płcią przy wybieraniu na stanowisko pracy tak samo jak nie powinno się kierować kolorem skory czy narodowością.
To po prostu była by dyskryminacja.

Dlatego takie pojecie jak feminizm bym zamieniłbym na dyskryminacje na tle płci.

Dlaczego ideologia Feminizm jest groźna? Dlatego ze przy ideologiach zawsze robią się odłamy bardziej lub mniej radykalne. Nawet jak wszystkie tu na forum feministki uważają się za umiarkowane, mając na myśli dyskryminacje przy naliczaniu pensji i dostępie do stanowisk, to zawsze na tej bazie utworzy się grupa radykalna, która może w skrajnych przypadkach sama zacząć dyskryminować mężczyzn lub kobiety nie feministki. Tak wiec zamiast rozwiązania problemu pojawiają się nowe, wypaczenia i problemy. Potem mężczyźni tworzą swoja grupę aby walczyć z kobietami i tak do usr..ej śmierci. A problem jak był tak będzie.
Pozdrawiam wszystkich.

ps. Nie jestem przeciwny niektórym postulatom feminizmu, tylko samemu pojęciu Feminizm.
Nawet jak bym chciał ( a chce) poprzeć w równouprawnieniu kobiet to co? byłbym Feminista? czy nie mogę wspierać postulatów przeciw dyskryminacji na tle płci?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku