Gorące wiadomości

Ruszyła ogólnopolska kampania informacyjna Fundacji Mamy i Taty - "Małżeństwo. Droga naszego życia"

Ruszyła najnowsza, ogólnopolska kampania informacyjna Fundacji Mamy i Taty - "Małżeństwo. Droga naszego życia". Celem akcji jest promocja małżeństwa, które daje początek i fundament podstawowej jednostce społecznej.

Trwała i stabilna rodzina przyczynia się do większej stabilności społecznej, lepszego przekazywania wartości i norm w rodzinie, a co za tym idzie mniejszej podatności na zachowania ryzykowne i przestępcze.

Badania dowodzą, że rodzina oparta o małżeństwo kobiety i mężczyzny jest najlepszym środowiskiem dla rozwoju dzieci. Posiada także nieoceniony kapitał kulturowy. Brak któregokolwiek z rodziców jest najczęstszym czynnikiem zwiększającym ryzyko związane z przestępczością, zachowaniami niebezpiecznymi, problemami natury psychologicznej lub zdrowotnej u dzieci.

Od dwóch dekad Polska zmaga się z erozją rodziny objawiającą się ujemnym bilansem małżeństw oraz wysoką liczbą rozwodów. Stabilizacja rodzinna przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i jest elementem profilaktyki przestępczości.Akcja ma charakter ogólnopolski, jest prowadzona za pośrednictwem mediów tradycyjnych i społecznościowych. Jednym z elementów akcji jest 30 sekundowy spot pokazujący wartość dzielenia życia ze współmałżonkiem - przechodzenia wspólnie z ukochaną osobą zarówno przez piękne jak i trudne momenty. Kampania została sfinansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Działania komunikacyjne trwać będą 3 miesiące i zakończą się w grudniu.

Opublikowano: 2019-10-11

Źródło: Fundacja Mamy i Taty


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy