Gorące wiadomości

Jakub Jamrozek z radiowej Czwórki z nagrodą dla dziennikarzy medycznych

Dziennikarz radiowej Czwórki Jakub Jamrozek otrzymał I Nagrodę w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2018" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Jamrozek został doceniony przez jury za autorską audycję "Strefa Prywatna".

Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia już po raz dziesiąty wręczyło nagrody "Dziennikarz Medyczny Roku". W kategorii głównej - Dziennikarz Medyczny Roku 2018 - I Nagrodę ex aequo otrzymał Jakub Jamrozek z radiowej Czwórki. Stowarzyszenie nagrodziło dziennikarza za stałą audycję poradniczo-psychologiczną "Strefa prywatna", w której poruszył tematykę: picia kobiet w ciąży, dojrzewania seksualnego osób z niepełnosprawnością intelektualną, okaleczeń wśród młodzieży, samoorganizacji kobiet z rakiem piersi oraz męskiej seksualności. Wydawcą i współautorem audycji jest Justyna Janas.

- To dla nas bardzo ważna nagroda, dlatego że razem z Jakubem Jamrozkiem udało nam się dotrzeć z trudną, a czasem niewygodną tematyką do wielu młodych osób. W czasach, gdy w mediach tematyka seksualności jest spłycana do przypadkowych relacji i cielesności - my traktujemy temat dużo głębiej. Z powagą omawiamy aspekty fizyczne i psychologiczne, konsultując się ze specjalistami z danej dziedziny. Przykładamy z Jakubem ogromną wagę do tego, aby nasza audycja miała charakter społeczno-poradnikowy, a nie tabloidowy. Ilość wiadomości po audycji i rosnąca świadomość problematyki wśród słuchaczy Czwórki to dla nas potwierdzenie, że tak właśnie jest - mówi Justyna Janas, wydawca "Strefy Prywatnej" w radiowej Czwórce.

Wręczenie nagród odbyło się 18 stycznia br. w Warszawie.

To nie jedyne wyróżnienie dla dziennikarza radiowej Czwórki w ostatnim czasie. Pod koniec listopada 2018 r. Jakub Jamrozek zajął III miejsce w konkursie dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku" zorganizowanym z inicjatywy Fundacji Inspiratornia. Gospodarz audycji "Strefa prywatna" został doceniony przez jury za audycję o uzależnieniu od hazardu.

Opublikowano: 2019-01-21

Źródło: Polskie Radio SA


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz