Gorące wiadomości

Zaplanuj karierę w 2019 roku

Nowy Rok sprzyja postanowieniom, zmianom i planom. Jeśli chcesz, by Twoja kariera weszła na nowy poziom warto znać swoje mocne i słabe strony i zainwestować czas w rozwój osobisty. Skorzystaj z poniższych wskazówek, by kolejny rok Twojego życia był wyłącznie pasmem sukcesów.

Dla wielu z nas nadszedł czas podsumowań i planów. Zamiast powtarzać jak mantrę, że Nowy Rok będzie lepszy, będę więcej zarabiał, mniej pracował, zmienię pracę, awansuję itd. wyznacz konkretne cele i dąż do ich realizacji. Warto znać również skuteczne sposoby, które pomogą nam zrealizować plany.

Zacznij od siebie. Aby dobrze zaplanować karierę, warto znać swoje mocne i słabe strony. Wielu z nas nawet nie wie, co tak naprawdę hamuje rozwój osobistej kariery. Skutecznym sposobem na zbadanie osobowości są Kwestionariusze Hogana. To metoda naukowo badawcza, która wskazuje na jakim stanowisku i w jakiego typu firmie będziemy odnosić sukcesy. Dodatkowo pokaże cechy i tendencje, jakie mogą prowadzić do wykolejenia kariery oraz identyfikuje zachowania, które utrudniają utrzymywanie relacji w pracy i hamują produktywność. Metoda wskazuje także nasze pragnienia i prawdziwą motywację oraz wartości, które wzmacniają lub wpływają negatywnie na naszą efektywność.

- Dzięki znajomości swojej osobowości jesteśmy w stanie podjąć właściwe decyzje odnośnie swojej zawodowej kariery. Być może brak sukcesów na aktualnym stanowisku nie jest wynikiem źle wykonanej pracy, a jedynie błędnym dopasowaniem do stanowiska, zespołu, czy organizacji. Warto znać swoje "prawdziwe ja", by cieszyć się zarówno życiem osobistym jak i zawodowym. - mówi Magdalena Giryn, Country Manager, Assessment Systems Polska.

Dzisiejsze organizacje są nastawione przede wszystkim na wynik. Ważniejsze są wydajność, efektywność i osiągnięcia niż umiejętności i rozwój. Postaraj się wygospodarować przynajmniej 1 godzinę w tygodniu na poszerzanie swojej wiedzy. Możliwości są ogromne. W internecie jest dostępne mnóstwo przydatnych webinarów, które często są bezpłatne lub ich koszt nie przekracza jednej wizyty w kawiarni. Sporo ciekawych kursów i szkoleń w przystępnym cenach organizują też uczelnie wyższe i co najważniejsze - nie są już one wyłącznie dla studentów! Pamiętajmy, że pogłębiania wiedzy jest niezwykle istotne. Nasza przyszłość zależy od ciągłej aktualizacji wiedzy.

Nawet jeśli w najbliższym czasie nie planujesz zmiany pracodawcy warto być na bieżąco. Systematycznie przeglądaj ofert pracy i sprawdzaj interesujące Cię firmy. Przeglądając oferty wiesz, jakie kwalifikacje są wymagane na danym stanowisku i dostajesz konkretne informacje, w których obszarach powinieneś podnosić kwalifikacje. To również dobry sposób na sprawdzanie pracodawców - być może jest firma, do której bardzo pasujesz, ale nie wiesz o jej istnieniu.

Opublikowano: 2018-12-28

Źródło: Lensomai Communication


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze Czytelników

  • Zaplanuj karierę w 2019 roku

    Autor: fatum   Data: 2019-01-01, 19:03:31               Odpowiedz

    ......"być może jest firma,do której bardzo pasujesz,ale nie wiesz o jej istnieniu".Dziękuję za inspirację.Pozdrawiam.... Czytaj dalejZobacz więcej komentarzy