Nowości wydawnicze

Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem Krótka


Magdalena Jarzębowska

MJ Psychoedukacja, Warszawa 2010.

Magdalena Jarzębowska - Autorka książki:

  Książkę tę pisałam z myślą o kobietach, które utknęły w pułapce wiecznego odchudzania się, które zamiast przynosić zamierzone efekty, przynosi frustracje i dodatkowe kilogramy. Wraz z główną bohaterką zapraszam w podróż do krainy, w której marzenia o smukłej sylwetce zmieniają się w rzeczywistość. I choć można tam spotkać Dobrą Wróżkę, nie używa ona prostych sztuczek, w zamian proponując coś o wiele bardziej satysfakcjonującego i trwałego.


Z recenzji Małgorzaty Ohme - psychoerapeutki, wykładowczyni SWPS w Warszawie:

  Z Magdą Jarzębowską spotykamy się zawsze w miejscach, które wyznają ideę łączenia wiedzy psychologicznej z medyczną w zakresie walki z nadwagą i otyłością, zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Podzielamy wspólną opinię, że prawdziwa, świadoma walka ze zbędnymi kilogramami nie ogranicza się do zwykłej diety, jest ciężką pracą nad zmianą nawyków żywieniowych, ale także myślenia, radzenia sobie z emocjami. Powstało mnóstwo poradników, które mają pomóc ludziom schudnąć. Czasem pomagają. Rzadko. Bo wielu z nas "karmi" nie tylko żołądek, ale także serce i umysł przeciążone problemami, bądź pustką. Coraz częściej bardziej niż fachowej wiedzy, potrzebujemy jakiegoś bodźca, sygnału, światła, które wyzwoli nas z codziennej smutnej rutyny objadania się i licznych przegranych wojen z otyłością i samymi sobą.

  Uważam, że opowieść Magdy Jarzębowskiej może być taką odpowiedzią. "Bajka..." to świetna książeczka dla osób bez skutku zmagających się z problemem nadwagi i otyłości. W zgrabnej literackiej formie autorka porusza bardzo ważne pojęcia, które mają silny wpływ na nasze życie: poczucie wartości czy wola. Oba te czynniki mają ogromne znaczenie w walce z nadmiernym jedzeniem. Książka ta może być początkiem drogi do świadomej walki z nadprogramowymi kilogramami, może stać się myślą przewodnią, wyzwalaczem motywacji i energii do działania. Może być też odpowiedzią na pytania, które nurtują je od lat "co się stało ze mną i moją samooceną?", "dlaczego tak trudno mi schudnąć?", "dlaczego tak nie znoszę swojego wyglądu, a nie umiem go zmienić?". Może sięgnięcie po tę bajkę odczaruje także czyjąś smutną rzeczywistość, oddając mu na dobry początek ster, a odbierając go otyłości.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!


Zobacz recenzje Czytelników

 • Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem

  Autor: Marcelina   Data: 2011-11-21, 15:42:53               Odpowiedz

  Książkę kupiłam przypadkiem, zaintrygował mnie jej tytuł, ale nie spodziewałam się wiele po niej. Książek o odchudzaniu przeczytałam już bardzo wiele, dlatego doznałam szoku czytając tą prostą opowieść. Prostą i do bólu prawdziwą - trudno mi był powstrzymać łzy w pewnym momencie - ponieważ miałam wr... Czytaj dalej

Zobacz więcej recenzji