Nowości wydawnicze

Analiza Transakcyjna dla trenerów Analiza


Julie Hay

Grupa Doradczo-Szkoleniowa Transmisja, Kraków 2010.

Książka Julie Hay to pierwsza wydana po polsku pozycja skierowana do trenerów AT. Stanowi jednocześnie lekturę dla każdego, kto chce lepiej poznać siebie. Opisana obrazowo i przystępnie przekonuje, że AT ma zasadniczą wartość, nie tylko w życiu zawodowym, ale przede wszystkim w życiu osobistym. Sprawia, że czytelnicy będą chcieli dowiedzieć się więcej na temat AT.

Książka ta odpowiada na pytania dlaczego ludzie w różnych sytuacjach zachowują się nielogicznie i niekorzystnie dla siebie, dlaczego mimo negatywnych doświadczeń powtarzają wcześniejsze wzorce zachowań, dlaczego szukając bliskości powodują napięcia i dystans. Pytaniom tym jednocześnie towarzyszy refleksja na temat możliwości zmiany w swoim codziennym funkcjonowaniu.

Celem autorki jest zwiększenie świadomości, lepsze zrozumienie własnych zachowań, określenie możliwości wprowadzania zmian oraz zastosowanie praktycznych strategii samorozwoju. Ksiązka opisuje wachlarz pojęć z zakresu AT, przybliża zjawisko superwizji, popularyzuje stosowanie AT w pracy z organizacjami, zawiera zarówno innowacyjne podejścia, jak i praktyczne wskazówki.

Rozdziały

 1. Zastosowanie Analizy Transakcyjnej w organizacjach
 2. Kontrakt w procesie uczenia się
 3. Zrozumienie postaw
 4. Style interpersonalne
 5. Style pracy
 6. Style myślenia
 7. Praca z innymi
 8. Praca w grupach
 9. Style przywództwa
 10. Praca a zmiany
 11. Kreatywność i innowacyjność
 12. Profesjonalna super-wizja

Julie Hay jest dyrektorem naczelnym ośrodka konsultacyjno-szkoleniowego Psychological Intelligence Ltd.. Była Prezesem ITAA oraz EATA. Jest założycielem i głównym przewodniczącym Brytyjskiego Instytutu Rozwojowej Analizy Transakcyjnej. Wprowadzenie terminu "rozwojowa AT" w 1995 roku pozwoliło jej odróżnić stosowane przez nią podejście od psychoterapii stosowanej przez psychologów. Julie prowadzi Międzynarodowe Centrum Rozwojowej AT, oferujące szkolenia dla osób, które chcą zdobyć profesjonalne kwalifikacje z dziedziny rozwojowej analizy transakcyjnej. Julie posiada międzynarodową akredytację jako analityk transakcyjny ds. szkoleń i superwizji w organizacjach i w dziedzinie edukacyjnej. Jest również licencjonowanym trenerem NLP, ma 40 lat doświadczenia w pracy z różnego typu przedsiębiorstwami. Od ponad 25 lat uczy zagadnień analizy transakcyjnej w Europie Wschodniej i Zachodniej, Australii, Azji, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Była jednym z założycieli European Mentoring and Coaching Council.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!