Nowości wydawnicze

Rozwinąć skrzydła. Nie tylko o dorosłych dzieciach alkoholików Rozwinąć

Grzegorz Polok

Wydawnictwo KAGA-DRUK, Katowice 2009.

"Autor analizuje kwestie związane z dysfunkcjonalnością rodzin skupiając się na konsekwencjach/problemach funkcjonowania dorosłych dzieci alkoholików (DDA)(...). Wyjątkowe potraktowanie tego problemu przez Autora polega na przytaczaniu wypowiedzi studentów dotyczących przeżywania różnych traumatycznych sytuacji rodzinnych w dzieciństwie, towarzyszących temu emocji i sposobów myślenia a także dzielenie się swoimi problemami i trudnościami w życiu dorosłym, a co szczególnie ważne, uświadamianiem sobie ich źródeł. Dzięki temu potencjalny czytelnik może identyfikować swoje przeżycia z przeżyciami innych osób i zrozumieć, że nie jest sam. Taka sytuacja jest często inspiracją do poszukiwania pomocy, dzielenia się z innymi swoimi problemami i otwarciem na przyjmowanie pomocy i wsparcia co w konsekwencji sprzyja, tak potrzebnej, zmianie myślenia o sobie, budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, gotowości do bliskości z drugim człowiekiem. Rozdziały V, VI i VII mają wymiar religijny, związany z wiarą katolicką, ale w moim przekonaniu praca nie jest przeznaczona wyłącznie dla ludzi wierzących, zaproponowana bowiem, przemyślana, przez Autora konstrukcja pracy stwarza możliwość skorzystania z niej także przez osoby niewierzące i osoby innych wyznań, co w moim przekonaniu stanowi istotny walor recenzowanej pracy.

Rekomenduję pracę ks. Grzegorza Poloka do druku z pełnym przekonaniem o jej wyjątkowych walorach poznawczych i pomocowych dla ludzi "którzy nie poznali radości dzieciństwa..” z nadzieją, że spełni ona swoją rolę nie tylko w środowisku ludzi młodych i pozwoli wielu ludziom 'rozwinąć skrzydła'."

Z recenzji prof. dr hab. Ewy Syrek
Wydział Pedagogiki i Psychologii
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Książka została udostępniona bezpłatnie Czytelnikom portalu przez Autora w formie e-booka. Plik zapisano w formacie pdf.

Kliknij, aby przeczytać


Zobacz także: www.rozwinacskrzydla.nets.pl
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!