Konferencje, szkolenia

Kurs na HR - XX EDYCJA

Miejsce:
Online
początek: 20-10-2022
koniec: 20-10-2022
Organizator:
Grupa Progres
 
Opis:
Kurs na HR - ogólnopolski cykl spotkań bezpłatnych, na którym poruszane są najbardziej istotne kwestie dot. rynku pracy - odbędzie się 20 października w formie online w godz. 9:00 - 14:00. W programie liczne prezentacje i dyskusje, debata, wyjątkowi goście - przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, naukowcy, wybitni eksperci i goście specjalni. Motywem przewodnim nadchodzącej edycji jest rynek pracy nowej ery. Uczestnicy dowiedzą się jak przekuć zagrożenia w sukces. Organizatorem Kursu na HR jest Grupa Progres, jeden z liderów branży HR w Polsce.

Ten rok był i nadal jest wielkim znakiem zapytania. Przedsiębiorcy, samorządowcy i środowisko naukowe każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami, których przebieg i zakończenie bardzo trudno przewidzieć. W gąszczu zalewających nas wydarzeń i informacji łatwo się pogubić. Łatwo też zepchnąć na dalszy plan tematy życia codziennego, które toczy się równolegle do inflacji, zagrożenia energetycznego czy sytuacji politycznej. To, z czym jeszcze zmagamy się dziś, nie powinno trafiać na margines i nie może być odkładane na później.

XX edycja konferencji Kurs na HR w formie online - zaplanowana na 20 października 2022 r. - poruszy kluczowe kwestie, z którymi obecnie zmaga się wielu z nas i które potęguje wzrost cen, obecna sytuacja geopolityczna czy wszechobecna niepewność.

Eksperci skupią się m.in. na powszechnym deficycie pracowników. Wskażą też jak z nim walczyć, również za pomocą aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami czy seniorów niesłusznie dyskryminowanych na rynku pracy. Opowiedzą na pytania, jak zdalny menadżer może skutecznie zarządzać pracą zespołu. Zdradzą również, dlaczego work-life balance odchodzi do lamusa. Pomogą rozpoznać mobbing i wskażą, co działy HR mogą zrobić, by pomóc pracownikom w uniknięciu takich niedopuszczalnych sytuacji. Organizatorzy nie zapominają też o ludziach młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery. Sprawdzą, czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd i zastanowią się, jak w walce z takim przekonaniem mogą pomóc samorządy, biznes i środowisko naukowe.

Agenda wydarzenia:

9:00 - Rozpoczęcie konferencji

Prelekcje - Część I

9:10 - 9:40 - Pokolenie silver a ageizm na rynku pracy (Marzena Rudnicka, Prezes Zarządu Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej)

9:40 - 10:10 - Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Jak wykorzystać ich potencjał? (Monika Truszkowska-Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Integralia ERGO Hestia)

10:10 - 10:40 - Deficyt pracowników - jak przyciągnąć pracownika do organizacji (Anna Goleniowska, dyrektor obszaru HR, Aldi sp. z o. o.)

DEBATA

10:40 - 12:00 - Czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd? Jak edukacja wpływa na wybór kierunków studiów młodych ludzi? Czy edukacja odpowiada na zmiany rynku pracy? (Justyna Kulling-Bogdan - Dyrektor w Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Magdalena Owsiana - Senior PR & CSR Manager w Wunderman Thompson Technology, Ryszard Stefaniak - zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy)

12:00 - 12:15 - Przerwa

Prelekcje - Część II

12:20 - 12:50 ­- Czy work-life balance przechodzi do lamusa, a tworzący się nowy trend na rynku pracy work-life integration przyjmie się na stałe? (Natalia Florek, NF Personal Branding, Owner & Career Consultant)

12:50 - 13:20 - Niezbędnik zdalnego menedżera - jak zaprojektować pracę zespołu? (Nadia Harris, remoteworkadvocate.com, międzynarodowy ekspert pracy zdalnej i hybrydowej)

13:20 - 13:50 - Czy to mobbing? Rola działu HR w działaniach antymobbingowych. (Joanna Cur, prawnik, wykładowca Collegium Humanum)

13:50 - 14:00 - Zakończenie

Kurs na HR odbędzie się 20 października (czwartek) w formie online, między 9:00 a 15:00.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://kursnahr.pl/Opłata:
Konferencja jest bezpłatna.
 
Kontakt:
Link do rejestracji: http://kursnahr.pl.
Kontakt: pr@grupaprogres.pl