Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • RE: Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

  Autor: petysana   Data: 2024-05-28, 16:13:23               Odpowiedz

  Na psychoterapii to ja jestem mocno skupiona od momentu gdy się na nią zapisałam rok temu haha Choć też się mega boję, że nie dam sobie rady. Ale mam zapał, nadzieję i pragnienie by z tego wyjsc

 • RE: Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

  Autor: Natalie1   Data: 2024-05-27, 17:28:41               Odpowiedz

  no to fajnie,że znalazłaś fundusze i że możesz brać aviomarin.To jest już połowa sukcesu.Teraz skoncentruj się maksymalnie na terapii i wyciągnij dla siebie jak najwięcej informacji,porad ,które mogą Ci pomóc.Masz całe życie przed sobą,fajnie by było przejść przez nie bez tego ciężkiego bagażu,jakim jest Twoja fobia.Trzymam kciuki!

 • RE: Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

  Autor: petysana   Data: 2024-05-27, 14:38:27               Odpowiedz

  Pierwsze spotkanie było dla mnie mega stresujące, ale to pewnie dlatego że było pierwsze, no i byłam mocno niewyspana. Przez fobię społeczną wyrzucałam sobie jak tam wypadłam, normalka, ale mam nadzieję że drugie spotkanie będzie lepsze. Też będę je rozpamiętywać pod kątem negatywnym, jak każdą sytuację społeczną. Ale obiektywnie chyba nie było tak źle, dużo przekazałam o sobie. Dojazd super, do psychiatrki dzień wcześniej jak jechałam to była masakra, dwa razy wymiotowałam, ale na wizycie psychiatrka pozwoliła mi brać Aviomarin i jak jadąc do psychoterapeutki go wzięłam, to jedna tabletka zdziałała cuda! Dzięki niej jazda była przyjemna :D Miło mi że się ciekawisz :D A co do spotkań online, to jednak nie będę ich miała, znalazłam fundusze na cotygodniowy dojazd :D

 • RE: Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

  Autor: Natalie1   Data: 2024-05-27, 13:07:22               Odpowiedz

  ale jak wogóle Ci się udało to pierwsze spotkanie? jesteś zadowolona? jak dojazd?
  muszę Ci powiedzieć,że zastanawiałam się często jak Ci tam poszło.
  mi się wydaje,że na pewno spotkanie bezpośrednie jest na pewno dużo lepszą wersją,ale z drugiej strony nikt nie powiedział,że terapia online nie pomoże.To zależy od Ciebie.

 • RE: Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

  Autor: petysana   Data: 2024-05-26, 15:35:37               Odpowiedz

  * Co mówią badania na temat skuteczności psychoterapii indywidualnej ONLINE w leczeniu fobii społecznej i osobowości unikającej?

 • Leczenie fobii społecznej u psychoterapeuty online

  Autor: petysana   Data: 2024-05-26, 15:01:41               Odpowiedz

  Mam mieć mieszankę wizyt zdalnych z wizytami stacjonarnymi (raz na miesiąc spotkanie na żywo, reszta wirtualnie) na NFZ u psychoterapeutki i ona na pierwszej wizycie wyraziła wątpliwość w skuteczność wizyt online w przypadku fobii społecznej, powiedziała że najlepiej leczyć to zaburzenie gdy pacjent przychodzi do gabinetu osobiście. Ale ja nie mam możliwości się stawiać w ośrodku częściej niż raz na miesiąc, psychoterapeutka dała znać że się nad tym zastanowi. Czy ktoś z was leczył fobię społeczną albo osobowość unikającą (mogę mieć albo jedno, albo drugie) u psychoterapeuty w formie spotkań przez kamerkę? Jeśli tak, jakie były efekty? Co mówią badania na temat skuteczności psychoterapii indywidualnej w leczeniu fobii społecznej i osobowości unikającej?