Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Związek, przeszłość, znajomi, rodzina

  Autor: lomicza   Data: 2023-10-25, 17:02:44               Odpowiedz

  Cześć,
  mam 33 lata i od 2 lat jestem w swoim pierwszym poważnym związku, który przechodzi od jakiegoś czasu kryzys. Powodem kryzysu jest stosunek dziewczyny do mojej matki i moich przyjaciół.
  Od 7 roku wychowywała mnie matka, bardzo dużo jej zawdzięczam. Przyjaciele byli dla mnie zawsze bardzo ważni, pochodzimy z tej samej miejscowości, znamy się od małego. Każdy mógł polegać na każdym.
  Jednak odkąd zamieszkałem z dziewczyną i próbowałem ją zapoznać z rodzicielką jak i przyjaciółmi, wszystko się zaczęło chrzanić.
  Moja dziewczyna nie toleruje moich kumpli, nazywa ich wprost idiotami i nie potrafią znaleźć wspólnych tematów - mimo, że próby spotkań były podejmowane parokrotnie, zawsze ona kończyła albo z nosem w telefonie, albo wychodziła do pokoju obok. Dodam, że jest 7 lat młodsza ode mnie. Twierdzi, że ma taki a nie inny stosunek do moich znajomych przez to jak ją potraktowali na pierwszym spotkaniu - nikt z mojej paczki zbytnio nie interesował się jej osobą, wręcz zarzucili jej, że postawą ciała i zachowaniem, sprawiała wrażenie jakby nie chciała ich poznać.
  Co do matki - nie lubią się i zarówno jedna jak i druga mówi wprost, że raczej się nie polubią. Kontakt z matką mam praktycznie zerowy od momentu iskrzenia na linii matka-dziewczyna.
  Próbowałem zainicjować jakiś wspólny obiad, odbył się, wydawać by się mogło, że miło spędziliśmy czas we wspólnym gronie, aczkolwiek po wszystkim dostałem od dziewczyny informację zwrotną, że moja matka w ogóle się nią nie interesowała, nie zadawała pytań, tylko mówiła o sobie i o swoich koleżankach.
  Z kolei matka, twierdzi, że nie będzie skakać nad 25latką, bo jest od niej 2x starsza i z samego szacunku wypadałoby, zeby moja dziewczyna inicjowałą rozmowę.
  Dodatkowo ważną rzeczą jest to, że na messengerze skarzyłem się do rodzicielki na dziewczynę (co zostało potajemnie przez nią przeczytanie).
  Sam już nie wiem co mam robić. Rodzina jak i kumple są dla mnie bardzo ważni w zyciu, gdy tylko rozmawiam z dziewczyna na temat jednych czy drugich konczy się to kłótnią, gdyz dziewczyna wyraza dobitnie swoj stosunek do nich, co mnie bardzo irytuje.
  Dzięki za porady, wnioski.  • RE: Związek, przeszłość, znajomi, rodzina

   Autor: znajoma   Data: 2023-10-26, 11:42:00               Odpowiedz

   A gdybyś miał wymienić kilka pozytywnych cech swojej dziewczyny, to co by to było? Czyli innymi słowy, dlaczego z nią jesteś? Kto wychowywał Ciebie do 7 roku życia?