Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Jak znaleźć odpowiedniego seksuologa/psychologa?

  Autor: chybaktos   Data: 2023-01-29, 16:39:47               Odpowiedz

  Cześć,

  mam pewien specyficzny problem seksualno-płciowy i zależałoby mi na skonsultowaniu go z jakimś specjalistą/na psychoterapii. Jest to sprawa natury psychologicznej. Kłopot jest taki, że mój problem jest trochę skomplikowany i nie do końca wiem, jak znaleźć osobę, która miałaby jakąs wiedzę na ten temat i byłaby w stanie pomóc. Poza tym, sprawdzenie wszystkich psychologów/seksuologów w polsce osobiście nie brzmi jak najlepszy pomysł, bo nie mam nieskończonych funduszy.

  W związku z tym, mam pytanie, czy ktoś wie może, w jaki sposób mogę znaleźć jakiegoś psychologa, który pasowałby konkretnie do mojego problemu? Np., jeśli jest jakieś forum w internecie związane konkretnie ze sprawami seksualno-płciowymi, gdzie możnaby uzyskać pomoc w znalezieniu odpowiednio wykwaliwikowanego psychologa, to nazwa takiego forum/adres internetowy na prawdę bardzo by mi pomógł. Wiedza o jakimś miejscu, gdzie możnaby bezpiecznie dobrać psychologa pod problem też bardzo by mi pomogła. Niestety jednak na stronach typu "znajdź odpowiedniego psychoterapeutę" nie za bardzo jest opcja odpowiadająca moim potrzebom.

  Tak na prawdę, nie za bardzo wiem, jak się do tego zabrać, więc każda informacja znaczyłaby dla mnie na prawdę dużo. Zwłaszcza z tego powodu, że nie umiem wyszukać w internecie żadnych pomocnych informacji.

  Na koniec dodam dla kontekstu, że jestem młodą osobą dorosłą. Ponadto, nie do końca chcę mówić konkretnie, jaki mam problem, ponieważ bardziej mi zależy na tym, by znaleźć odpowiednie miejsce (takie, gdzie ludzie siedzą bardziej w takich tematach), by o nim powiedzieć oraz nie do końca mam na ochotę o tym mówić jeśli nie jest to konieczne - a wydaje mi się ze tak jest tutaj.

  Z góry dziękuję wszystkim, którzy mi odpowiedzą :)  • RE: Jak znaleźć odpowiedniego seksuologa/psychologa?

   Autor: Calmi   Data: 2023-01-29, 22:27:33               Odpowiedz

   "Ponadto, nie do końca chcę mówić konkretnie, jaki mam problem, ponieważ bardziej mi zależy na tym, by znaleźć odpowiednie miejsce (takie, gdzie ludzie siedzą bardziej w takich tematach)..."

   Chybaktoś musiałby siedzieć w Twojej głowie ,żeby móc Ci odpowiedzieć ;)))

   Rozumiem Twoje obawy ,ale ...

   Pomyśl, skoro Ty znając problem , nic nie znalazłeś na jego temat ,to jakim cudem nam ma się to udać ?   • RE: Jak znaleźć odpowiedniego seksuologa/psychologa?

    Autor: chybaktos   Data: 2023-01-29, 22:44:31               Odpowiedz

    Moje poszukiwania to mogłobyć raczej po prostu wyszukiwanie w googlu psycholog + problem.

    Bardziej mi chodziło tez o poradę, gdzie możnaby znaleźć miejsce, gdzie moze możnaby poszukać więcej w tej tematyce... aniżeli by ktoś mi tutaj od razu dał rozwiązanie, bo z tego co mi się wydaje, to jest bardziej ogólne forum też więc zaskoczyłoby mnie, gdybym otrzymała konkretną odpowiedź też  • RE: Jak znaleźć odpowiedniego seksuologa/psychologa?

   Autor: Visvitalis   Data: 2023-03-12, 13:36:35               Odpowiedz

   Mi się wydaje, że warto poszukać psychologa sekuaologa, który oprócz pracy indywidualnej zajmuje się też opiniowaniem sądowym. Taka osoba bedzie miała dobre rozeznanie w diagnozach i w razie czego może pokierować dalej.
   Dodam jeszcze, że zazwyczaj problem wydaje się bardzo niezwykły i nietypowy dla pacjenta, ale dla specjalisty wcale nie musi taki być.