Forum dyskusyjne

RE: Ile kosztuje zywnosc na miesiac???

Autor: Aktywny   Data: 2021-05-30, 12:51:20               

Witam.
W Warszawie to z tego co wiem, jeżeli nawet uda się poszukać jakiegoś pokoju, mieszkania do wynajęcia, które będzie tanie, to nie będą to dobre i luksusowe warunki.
Bo za lepsze warunki mieszkaniowe płaci się więcej.
Ale to tak jak w każdym największym mieście.
Ja kiedyś miałem kontakt z dziewczyną, która mieszkała ( z tego co mi powiedziała ) na Podlasiu, w Łomży chyba i pochodziła z jakiegoś patologicznego domu, gdzie mieszkała tylko z ojcem, a matka się chyba nie interesowała i gdzieś wyjechała.
No i ten ojciec był alkoholikiem i źle traktował swoją córkę. Dlatego ona, mając już tego dosyć, wyprowadziła się z domu i gdzieś szukała jakiegoś pokoju do wynajęcia.
Nie miała wiele pieniędzy, a pracowała gdzieś za grosze, i to nie codziennie i nie stać ją było na normalny, rynkowy wynajem mieszkania.
Gdzieś znalazła tani wynajem, w niedobrych warunkach, w budynku też chyba nieciekawym, gdzie łazienka i kuchnia były wspólne, w jakimś korytarzu, ponieważ ktoś inny też tam wynajmował pokoje.
No i z tego co mi opowiadała, jak się wprowadziła do pokoju, to tam było pełno brudu, kurzu i musiała to sprzątać. Stare jakieś meble i łóżko, a właściciel tego pokoju wcale się tym nie przejmował, tylko oczekiwał kasy za wynajem. Nie dbał po prostu o normalne i dobre warunki dla wynajmujących.
Ale są takie pokoje, bez dobrych warunków, gdzie właściciele mieszkań nie przeprowadzają tam remontów, a wprowadzają ludzi "na wynajem" i niech ludzi się sami martwią.
My żyjemy w 21 wieku, w dobie nowoczesności i nikt już w takich warunkach nie powinien mieszkać.
Ale jak ktoś chce tanio wynajmować gdzieś pokoje, bo nie ma więcej pieniedzy na lepszy wynajem, z warunkami, to musi się godzić na to, że dostanie gdzieś gorsze warunki wynajmu za mniejszą kwotę, i do tego w nieciekawej dzielnicy lub ulicy.

No a normalny, rynkowy wynajem mieszkań nie jest tani w Polsce.
Za to, że w mieszkaniach są dobre warunki mieszkaniowe, po remontach, gdzie na miejscu, w mieszkaniach są łazienki, w dobrej lokalizacji, w centrum miasta trzeba sporo płacić za wynajem. A do tego jeszcze inne opłaty: energia elektryczna, gazowa, media, woda i śmieci.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku