Forum dyskusyjne

Uzależnienie od astrologii.

Autor: Chimena   Data: 2020-07-20, 11:34:14               

Witam,

piszę w sprawie dość nietypowej. Na wstępie zacznę od tego, iż mam świadomość, że pewnie niewiele jestem w stanie zrobić, ale może ktoś tu podrzuci jakiś pomysł, który mojej osobie do głowy nie wpadł.

Chodzi mi o moją najlepszą przyjaciółkę. Napiszę, że znamy się od czasów studiów i w sumie od pierwszego roku przyjaźniłyśmy się - czyli prawie 13 lat.

Jakiś rok temu moja koleżanka zaczęła bardzo mocno interesować się astrologią. Nie bez przyczyny, fascynuje się kulturą antyczną i nawet pisała różne teksty m.in. o wyroczniach greckich. W pewnym momencie od "naukowego" punktu widzenia przeszła do praktyki - tarot, horoskopy, itd. Nie wierzę w to ani trochę. ale w sumie nic mi do tego - jeden lubi rybki, a drugi akwarium. Problem pojawił się w momencie, kiedy przyjaciółka zaczęła odwiedzać ludzi zajmujących np. stawianiem kart tarota, czy horoskopami. Nic do nich nie mam, ale chodzi mi o jej podejście - coraz bardziej zaczyna uzależniać swoje życie, relacje z innymi ludźmi od tego, co inna osoba zobaczy w kartach. Próbowałam z nią na ten temat rozmawiać w ten weekend - skończyło się kłótnią, gdyż stwierdziła, że ostatnio otrzymała ostrzeżenie o kimś, kto udaje przyjaciela, a chce jej zrobić krzywdę.

Napiszę wprost: wiem, że każdy jest kowalem własnego losu, ale nie chcę stracić przyjaciółki. Może macie jakiś pomysł, jak z nią porozmawiać, czy wpłynąć na nią, żeby zdystansowała się trochę od tych wszystkich horoskopów, tarotów i innych.

Pozdrawiam Chimena

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku