Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: Mojnick   Data: 2020-07-06, 21:28:13               Odpowiedz

    Jak napisała mimbla NFZ w tym przypadku nie oznacza gorszy. Bardziej bym sie obawiała niesprawdzonego nigdzie " fachowca". Ja uczęszczałam na NFZ, konkretnie do ośrodka uzależnień i współuzależnien i w większości sa tam bardzo dobrzy fachowcy.

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: mimbla1   Data: 2020-07-06, 17:32:17               Odpowiedz

    Bez przesady z tą koniecznością czekania na terapeutę NFZ i potem ewentualnie czekania na kolejnego. Pacjent na NFZ ma troszkę większe pole manewru. Z tego prostego powodu, że nie obowiązuje rejonizacja.
    Oczywiście to wymaga włożenia własnego wysiłku, ale warto.

    Należy po otrzymaniu skierowania znaleźć wszystkie miejsca w okolicy, w których jest psychoterapia na NFZ. Miejsca odpowiednie pod względem dojazdu. Do tych wszystkich miejsc się dzwoni i rezerwuje termin wizyty konsultacyjnej, rezerwując prosi się o podanie imienia i nazwiska terapeuty i to się sobie zapisuje. Nie należy się zrażać terminem "za rok", bo na NFZ dosyć często się terminy zwalniają.
    Jak się już ma listę miejsc/terminów/nazwisk należy sobie tych terapeutów obejrzeć/sprawdzić w necie. Pod kątem kwalifikacji zawodowych i o ile się da także obejrzeć zdjęcia profilowe. Możliwe że coś publikowali , też można poczytać.
    W ten sposób powstaje lista preferencyjna "kandydata na pacjenta". Jednych się wykreśli (na przykład tych, których zdjęcia budzą intuicyjną niechęć albo tych co mają niejasne kwalifikacje) i już widać, gdzie się za nic nie chce, gdzie warto spróbować a gdzie za bardzo nie jest się pewnym ale można zaryzykować. Po sporządzeniu listy preferencyjnej faktycznie pozostaje czekać, ale już z przygotowaniem. Należy również zadzwonić do tych ośrodków, z którymi nie chcemy współpracować i zwolnić termin wizyty konsultacyjnej dla innego pacjenta.

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: Adamos325   Data: 2020-07-06, 16:55:49               Odpowiedz

    Ja chodziłem prywatnie i z NFZ - za dużej różnicy nie widziałem - w obu przypadkach musiałem najpierw psychologów oswoić ze sobą i trochę podszkolić... ;) Nawet z NFZ był lepszy, bo młodszy i podchodził mniej automatycznie. Prywatny-starszy na 4 spotkaniach ustalił że zrobił wszystko, co według mnie wcale nie zrobił - i mi podziękował, kazał dalej samemu działać. Z NFZ chodziłem 2 lata, dopiero mi podziękował - wtedy uważałem że jeszcze za wcześnie, ale dziś uważam że to był dobry okres - dziś wkręciłem się w życie, i coraz bardziej się wkręcam ;) Bakcyl połknięty - aby mnie tylko politycy nie denerwowali... :) Innym ich słabości wybaczam... Ale asertywny też jestem i swoich emocji, zgodnie z paragrafem, nie zamykam w sobie. Świat mnie cieszy!

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: fatum   Data: 2020-07-06, 12:50:10               Odpowiedz

    Poczucie sympatii to zaczynamy od siebie.Jeśli nie ulitujemy się nad samym sobą,co jak psychologia mówi,że przekłada się na minimalne poczucie sympatii do siebie nie może być mowy o myśleniu o szukaniu pomocy u jakiegokolwiek specjalisty.Jednym słowem musimy odczuć,że serio chcemy sobie pomóc.A takie myśli pojawiają się tylko wtedy,gdy zlitujemy się nad sobą.Inna osoba tego nie zrobi za nas.Pozdrawiam.

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: Visvitalis   Data: 2020-07-06, 12:41:00               Odpowiedz

    Mimbla słusznie pisze, że trzeba wybrać terapeutę. W kontekście NFZu oznacza to konieczność czekania na pierwszego wolnego, a jak nie podpasuje to konieczność zgłoszenia chęci zmiany i czekania na kolejnego.
    Z psychologiem trzeba zaklikać. Terapia się nie uda, jeśli klient nie będzie czuł sympatii i zaufania do terapeuty.

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: mimbla1   Data: 2020-07-05, 00:27:08               Odpowiedz

    Sprawdzić kompetencje możesz z użyciem netu. Wykształcenie, kursy, kariera zawodowa, specjalizacja, sposób pracy w terapii czyli czego się możesz spodziewać na sesji w danym nurcie itp. Potem i tak albo się z terapeutą "zgrasz" albo nie, na to nie ma metody.
    Terapeuta wspaniały i skuteczny dla osoby A może się całkiem nie sprawdzić w pracy z osobą B.
    Proponuję podejście "wybieram terapeutę" a nie "trafiam na terapeutę".

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: korn12345   Data: 2020-07-04, 23:21:55               Odpowiedz

    Szkoda, bo chciałabym trafic na kogos sprawdzonego.boje sie , ze jak natrafie na osobę, ktora bedzie kiepska to szybko sie zniechece...
    Chodzilam kiedyś prywatnie, ale poczucie ze dana osoba nie umiala zapamietac a przynajmniej spojrzeć na kartke na ktorej wszystko zapisywala , i zapamiętać jednego waznego i dosc wrazliwego dla mnie szczególu dala mi do myslenia, ze po prostu nie czuje sie komfortowo i tym bardziej jej nie zaufam

  • RE: Psycholog NFZ

    Autor: mimbla1   Data: 2020-07-04, 23:08:24               Odpowiedz

    Nie wierz w to, że w tej akurat sprawie NFZ to z automatu gorsza jakość leczenia. I na NFZ i prywatnie można trafić świetnie i można fatalnie. Psycholog potrzebuje gabinetu, nie używa specjalistycznego sprzętu i ogólnie nie ma takiego przełożenia, że prywatnie znaczy lepiej. Jedynym problemem są terminy. Za to prywatnie problemem są koszty.
    Pamiętaj że będzie Ci potrzebne skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.
    Konkretnej osoby tu nikt nie poleci, bo nie ma takiego zwyczaju.

  • Psycholog NFZ

    Autor: korn12345   Data: 2020-07-04, 22:55:52               Odpowiedz

    Witam. Czy ktos moze chodzil do psychologa/psychoterapeuty na nfz i jest zadowolony z takich konsultacji ?
    Bardzo powaznie zastanawiam sie nad rejestracja na nfz bo niestety prywatnie nie mam mozliwosci.....
    Moze ktos z Krakowa badz okolic moze kogos polecic? Mieszkam na wiosce pod krakowem ale pracuje w miescie i praktycznie codziennie tu jestem.