Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Orientacja seksualna znajomego

  Autor: Kajsijalilly   Data: 2020-05-04, 17:47:19               Odpowiedz

  Mam kumpla, którego znam kilka miesięcy. Zawsze ubierał się na rockowo, ponieważ był fanem mocnej muzyki, a później zaczął się malować na czarno i zafarbował włosy. Niedawno wszedł w związek z facetem, takim Piotrkiem. Wysyłał mi ich wspólne zdjęcie i oznajmił, że jest homoseksualny. Wiem jednak, że kiedy miał 15 lat był w związku z dziewczyną, ale związek się rozpadł. Zastanawiam się czy on jest gejem czy biseksualny, skoro chodził z dziewczyną. Czy możliwe jest, że jego orientacja nagle w wieku 15 lat się zmieniła albo po prostu eksperymentuje z chłopakiem?  • RE: Orientacja seksualna znajomego

   Autor: ello1900   Data: 2020-05-04, 19:50:25               Odpowiedz

   Czy to ma znaczenie jakiekolwiek? W wieku 15 lat nie jest się swiadomym swoich potrzeb... raczej bazuje się na wzorcach...  • RE: Orientacja seksualna znajomego

   Autor: Visvitalis   Data: 2020-05-05, 09:24:40               Odpowiedz

   To ciekawe, że zakładasz możliwość, iż on "eksperymentuje z chłopakiem", ale już nie koniecznie, że "eksperymentował z dziewczyną.
   Większość osób homoseksualnych zaczyna od związków heteroseksualnych, bo ta orientacja jest nam wszystkim implikowana jako domyślna. Do pewnego stopnia widać to w Twoim poście. Piszesz trochę tak jakby heteroseksualizm był normalny a homoseksualizm odstępstwem od tej normalności. Miarą tego odstępstwa miałoby być to czy dana osoba wpadła po uszy w homo czy też jest bi a więc jest jeszcze nadzieja na heteroseksualny związek. To jest hetero normatywne myślenie.
   Nie można lepiej wiedzieć czy ktoś jest bi czy homoseksualny niż on sam. Musisz oprzeć się tu na tym co ta osoba sama Ci mówi.
   Natomiast Twój kolega musi Ci ufać skoro powiedział Ci o swojej orientacji. Nie jest łatwo być gejem i każda osoba, która reaguje na comming out normalnie, jest wielkim wsparciem dla osoby homoseksualnej.