Forum dyskusyjne

Porzucenie przez matke...

Autor: Krzysztof32   Data: 2020-03-06, 21:44:53               

Witam,
chciałem zapytać się poprzez to forum, jak poradzić sobie z traumą wynikającą z odrzuceniem dziecka przez matkę.

Moja mam będąc młodą kobietą, została zgwałcona i zaszła w ciążę. Dziecka nie chciała i planowała oddać mnie do Domu Dziecka. Moja przyszła babcia, a jej matka ubłagała swojego syna by mnie adoptował, żeby wszystko pozostało w rodzinie. Wierzyła, że kiedyś moja mama wydorośleje i mnie pokocha.

Po urodzeniu poszedłem do cioci i wujka, mama wyjechała do Stanów i widywałem ją raz na 5 lat.
Ciocia mnie nigdy nie kochała,znęcała się nade mną, robiła pranie mózgu, hipnotyzowała itd Wujkowi było wszystko jedno i tylko ze względu na swoją siostrę udawał, że cała sytuacja jest dla niego w porządku, ale podświadomie mnie nie lubił i jak się tylko nadarzyła okazja to bił.

Po kilku dziesięciu latach wielka tajemnica rodziny wyszła na jaw.
Matka tak jak kiedyś wyparła się mnie i uznała, że nigdy jej do szczęścia nie byłem potrzebny, a jeżeli mam z tym problem to powinienem iść do specjalisty. Bez emocji oświadczyła mi, że ludzie już tak mają, że się schodzą i rozchodzą i powinienem to zaakceptować.
Ojciec biologiczny został namierzony. Ze wstydu stał się alkoholikiem i nie poczuwa się do odpowiedzialności.
Matka zastępcza uważa, że wywiązała się ze swojej roli itd.

Moje pytanie dotyczy następujących zagadnień:
Jak rozdzielenie matki i dziecka wpływa na psychikę dziecka, jakie problemy mogą wystąpić w dorosłym życiu-nazywając je po imieniu: brak akceptacji, niska samoocena, poczucie winy itd.

kolejne zagadnienie dotyczy podmiany za pomocą hipnozy-pranie mózgu, obrazu biologicznej matki, na ciocie. Czy da się to jakoś odkręcić lub przywrócić do pierwotnej postaci. Mam na myśli wyparcie z podświadomości wdrukowanego obrazu fałszywej matki.

Nie interesuje mnie porada w stylu idź do specjalisty, bo specjaliści nie mają pojęcia. Terapia również nie wchodzi w rachubę. Chętnie zapoznam się z dobrą literaturą lub ciekawymi wykładami, gdzie znajdę jakąś podpowiedź.

Dziękuję z góry wszystkim za merytoryczne podpowiedzi

Pozdrawiam
Krzysztof

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku