Forum dyskusyjne

Mąż i sąsiadka

Autor: Malinazagrosze   Data: 2020-02-14, 20:13:59               

Witam. Mieszkam w moim bloku od sześciu lat i od początku utrzymuję raczej życzliwe stosunki z sąsiadami.
Z uśmiechem mówię "dzień dobry", jeśli sąsiadka przyjdzie coś pożyczyć, jestem uprzejma, samej też zdarzyło mi się pożyczyć latarkę czy przedłużacz. Nie proponuję jednak sąsiadom przejścia na "ty" i utrzymuję delikatny dystans, bo mieszkańcy bloku, to nie jest dla mnie źródło potencjalnych znajomych czy przyjaciół. Tych mam poza miejscem zamieszkania.

Przed trzema laty wprowadził się tu mój mąż, który w drugim tygodniu zamieszkania był z połową mężczyn na "ty" i mówił im "cześć", choć w ogóle tych ludzi nie znał. Raziło mnie to, ale nie robiłam z tego wielkiego tematu.

Przed dwoma dniami wchodziłam z mężem do mieszkania i powiedziałam sąsiadce "dzień dobry". Odpowiedziała mi, po czym wymieniła z moim mężem poufałe "cześć". Osłupiałam i zapytalam męża w domu, od kiedy jest z sąsiadką na "ty". Przez dwa dni udawał, że nie wie o co chodzi, aż trzeciego dnia wypalił, że przed miesiącem stała pod blokiem, powiedział jej "dzień dobry", a ona wyciągnęła do niego rękę:
- Alicja jestem i zaproponowała przejście na "ty".
Poczulam się zaskoczona, skonsternowana i zła. Znam tę kobietę o kilka lat dlużej niż on, bylam wobec niej zawsze życzliwa i mila, a jednak nigdy mi się nie przedstawiła, nigdy też kiedy rozmawialiśmy z nią wspólnie z mężem, nie zdobyła się na taki gest. Jej mąż też nigdy nie przedstawił mi się ani też nie próbował mi mówić "cześć".
Mąż ostatecznie stwierdził, że jestem wariatką robiąc z tego temat, a sąsiadka zachowala się normalnie.
Ja uważam natomiast, że jeśli jakaś sytuacja budzi we mnie dyskomfort i jakiś wewnętrzny sprzeciw, to znaczy że nie jest do końca uczciwa. Chcialam skonfrontować to jednak z kimś z zewnątrz. Czy rzeczywiści taka propozycja sąsiadki wobec mojego męża, z wyłączeniem jego żony i za jej plecami
jest elegancka i uczciwa?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku