Forum dyskusyjne

Jak mu pomóc?

Autor: violet7   Data: 2019-12-31, 18:41:30               

Witajcie,

Piszę do Was bo ogarnęła mnie beznadziejna bezsilność. Moja najukochańsza Mama zmarła 4 miesiące temu. Chyba nie muszę mówić że był to dla mnie ogromny cios. Ale nie o sobie chce tu napisać.
Chodzi o mojego tatę który po śmierci mamy załamał się. Przez dwuletni okres jej choroby trzymał się bardzo dzielnie, zdecydowanie lepiej niż ja a teraz wszystko się zmieniło.
W każdej codziennej czynności widzi trudność, nic go nie interesuje, cały czas snuje makabryczne wizje że z niczym sobie teraz nie poradzimy. Nie chce kontaktu z ludźmi, nie chce niczym się zająć, nie słucha mnie i myśli ze nadal może traktować jak dziecko choć większość obowiązków spadła właśnie na mnie.
Najchętniej chodziłby za mną cały dzień i narzekał na wszystko co tylko się da. Staram sie z nim rozmawiać, tłumaczyć, straszyć że mnie pogrąży i zniszczy zycie nam obojgu ale jego to nic nie obchodzi...
Byliśmy u lekarzy, od miesiąca je tabletki ale na razie nie widać poprawy. Rzucił pracę. Byłam temu przeciwna bo uważam że tylko w zajęciu się czymś jest ratunek ale nie posłuchał.

Doradźcie proszę, co jeszcze mogę zrobić? Czy na to trzeba po prostu czasu?
Żeby nie było, Mama była najważniejszą osobą w moim zyciu, kochałam ją ponad wszystko ale obiecałam jej ze będę się trzymać i staram się jak mogę. Ale ta obecna sytuacja jest tak męcząca że czasem mam wszystkiego dość...

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku