Forum dyskusyjne

wzloty i upadki - do kogo się udać?

Autor: jeanpierre   Data: 2019-12-10, 06:04:48               

Cześć, postaram się zgrabnie opisać problem i oczekuję, że ktoś pomoże mi w doborze specjalisty do którego powinienem się udać.

Przywykłem do tego, że moje życie jest sinusoidą - raz na wozie, raz pod wozem. Wiąże się to z tym, że albo mam totalnie zaburzone poczucie własnej wartości, wrażenie wypalenia i uległości wobec otoczenia, albo totalnie unoszę się nad ziemią i mam nierzadko przerost ego, ale potrafię mieć wtedy swoje zdanie, czuje się atrakcyjny i mam do siebie szacunek. Moja kreatywność jest wtedy tak duża, że niemal co chwilę mam jakieś pomysły.

W wieku 19 lat przeżyłem dołek po rozstaniu i trafiłem do psychiatry bo eksperymentowałem na własną rękę z benzodiazepaminami i narkotykami.
Wtedy też dostałem swoje pierwsze SSRI (Servenon) które przyjmowałem przez kolejne 3 lata, mniej lub bardziej regularnie. Strasznie utyłem.
Przerwałem tę kurację niemal z dnia na dzień, bo znalazłem kolejny środek, który sprawiał że czułem się lepiej - marihuanę. Bardzo szybko schudłem i przebyłem kolejny okres unoszenia się nad ziemią. Moje poczucie własnej wartości podskoczyło o conajmniej kilka poziomów.

Aktualnie mam 26 lat i nie przyjmuję żadnych narkotyków. Przeszedłem psychoterapię po której odstawiłem trawkę.

Szukam typu specjalisty który pomoże mi zrozumieć jak radzić sobie z tymi dołkami (teraz w takim tkwię, w poczuciu beznadziei, uległości wobec świata i po kolejnym rozstaniu - test becka wypełnilem na 34 pkt.). Psycholog? Psychoterapeuta? Psycholog kliniczny? Do kogo właściwie powinienem się udać?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku