Forum dyskusyjne

RE: Strach przed decyzja o dziecku,mimo udanego zwiazk

Autor: SiostrzyczkaDiesel   Data: 2019-12-05, 12:00:44               

Brak woli posiadania dziecka jest podstawą do stwierdzenia nieważności małżeństwa. I słusznie według mnie. Brak porozumienia w tak fundamentalnej sprawie to spory mankament związku.
Znam takie przypadki. Kończą się często zrobieniem dziecka innej kobiecie i rozstaniem.
Późny instynkt macierzyński to z kolei zwiększone ryzyko chorób genetycznych dziecka. To jest dopiero obciążenie na całe dalsze życie!
Dlatego uważam, ze osoby niechcące dziecka (do czego mają pełne prawo), nie powinny oszukiwać partnerów, dla których posiadanie dziecka jest naturalnym owocem związku. Są na świecie mężczyźni niechętni do ojcostwa.
Małżeństwo, gdzie mąż sfrustrowany jest brakiem dzieci, a żona sfrustrowana rozmowami na ten temat wspaniałe raczej nie jest. Zamiatanie problemów pod dywan daje chwilowy stan błogości.
Szczególnie, ze jeśli gładko zamiata się problem z dzieckiem, równie gładko robi się to z każdym innym problemem. Problemy te jednak wcześniej czy później wybuchają ze zdwojoną siłą. A rozbudzenie instynktu macierzyńskiego widokiem ciężarnej koleżanki, która "zapomniała" się z Twoim mężem to prosta droga do depresji i załamania psychicznego.
Reasumując. Albo powinnaś zdecydować się na dziecko, albo na twardą rozmowę, ze nie będzie dzieci i pozwolenie mężowi dokonania wyboru z rozwodem włącznie. Wodzenie go za nos to pomysł głupi.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku