Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Bardzo niska samoocena zawodowa

  Autor: PsychiRain   Data: 2019-07-16, 23:52:04               Odpowiedz

  Dzień dobry,
  dzieje się ze mną coś niedobrego.
  Boje się własnego zdania. Otóż uważam, że nic nie wiem, nic nie umiem w kwestiach zawodowych. Chociaż pracuję w zawodzie już kilka lat, to uważam się za osobę niekompetentną, nie odzywam się bojąc za każdym razem podważenia moich argumentów, z drugiej strony argumenty kolegów z pracy traktuję poważnie, bez sprawdzenia ich poprawności.

  Pisząc mail do klienta zastanawiam się dwie godziny, zmieniam, poprawiam, ponownie analizuję.
  Nie zaczynam, nie kończę, bo nie jestem pewien. Wiele rzeczy zajmuje mi wielokrotnie więcej czasu, bo nie jestem pewien.

  I chociaż wiem, że wyrzucili by mnie z pracy, gdybym nie wypełniał obowiązków codziennie wychodzę z pracy myśląc o tym, że nie zrobiłem tego, co powinienem.

  Ogólnie pracy nie mam stresującej, przełożeni mówią, by się nie przejmować, ale ja ciągle chodzę zestresowany, głównie z tego powodu, że nic nie wiem i nie wyrabiam się w obowiązkach. Wydaje mi się, ze udaję, a nie pracuję.

  Nie mam w ogóle pewności co do swoich argumentów, cały czas odnoszę wrażenie, że jestem na poziomie początkującym, chociaż pracuję już kilka lat. Czuje się taki mały i nic nie znaczący w oczach innych, zamiast szkolić się, uczyć, rozszerzać kompetencję, przychodzę do domu i tracę cały zapał, gdyż uważam ,że jest to bez sensu. Po co mam się uczyć języka czy obsługi narzędzi programistycznych, skoro pewnie zaraz mnie wyrzucą, albo po prostu bez powodu tracę motywacje i chęci.
  Czy mogę coś z tym zrobić?  • RE: Bardzo niska samoocena zawodowa

   Autor: sams2   Data: 2019-07-17, 09:55:10               Odpowiedz

   poczytaj o karzącym superego, wewnętrznym krytyku, wewnętrznym sabotażyście. Zastanów się jaki głos wew cię krytykuje (ojciec, matka, koledzy). Spróbuj wygaszać te głosy, spierać się. Mówić sobie miłe rzeczy.  • RE: Bardzo niska samoocena zawodowa

   Autor: sams2   Data: 2019-07-17, 10:00:16               Odpowiedz

   i jeśli mogę- ostrzegam tu przed nickiem fatum. To troll często piszący przykrości, absurdy lub naśmiewający się z nowoprzybyłych.  • RE: Bardzo niska samoocena zawodowa

   Autor: fatum   Data: 2019-07-17, 14:35:14               Odpowiedz

   Cześć.W swoim nicku piszesz o deszczu więc skojarzyło mi to się z Anglią.W Anglii często jest deszcz.Z tego co wiem,to Anglicy często wyjeżdżają na odpoczynek kilka dni do cieplejszych krajów.Bez takich manewrów to długo,by nie pociągnęli w takim depresyjnym kraju.Tak.Uważam,że ta sympatyczna Anglia jest pechowa pod względem pogody.Przyszło mi więc do głowy,że może mógłbyś pokusić się o wyjazd na 4-5 dni do miejsca bogatego w słońce i zapmniał o deszczu na dłużej.Przy okazji jak Ci się poprawi nastrój to proszę dodaj do nicka "słońce",a z deszczu ew.zrezygnuj.Nie chcę ciebie przekonywać Broń Boże do zmiany nicku,jeśli ten nick lubisz.Tyle piszę o tym nicku,bo serio nicki dużo mówią o jego Właścicielu.Nie jest to 100procent,ale całkiem duży procent.Pozdrawiam.