Forum dyskusyjne

Bardzo niska samoocena zawodowa

Autor: PsychiRain   Data: 2019-07-16, 23:52:04               

Dzień dobry,
dzieje się ze mną coś niedobrego.
Boje się własnego zdania. Otóż uważam, że nic nie wiem, nic nie umiem w kwestiach zawodowych. Chociaż pracuję w zawodzie już kilka lat, to uważam się za osobę niekompetentną, nie odzywam się bojąc za każdym razem podważenia moich argumentów, z drugiej strony argumenty kolegów z pracy traktuję poważnie, bez sprawdzenia ich poprawności.

Pisząc mail do klienta zastanawiam się dwie godziny, zmieniam, poprawiam, ponownie analizuję.
Nie zaczynam, nie kończę, bo nie jestem pewien. Wiele rzeczy zajmuje mi wielokrotnie więcej czasu, bo nie jestem pewien.

I chociaż wiem, że wyrzucili by mnie z pracy, gdybym nie wypełniał obowiązków codziennie wychodzę z pracy myśląc o tym, że nie zrobiłem tego, co powinienem.

Ogólnie pracy nie mam stresującej, przełożeni mówią, by się nie przejmować, ale ja ciągle chodzę zestresowany, głównie z tego powodu, że nic nie wiem i nie wyrabiam się w obowiązkach. Wydaje mi się, ze udaję, a nie pracuję.

Nie mam w ogóle pewności co do swoich argumentów, cały czas odnoszę wrażenie, że jestem na poziomie początkującym, chociaż pracuję już kilka lat. Czuje się taki mały i nic nie znaczący w oczach innych, zamiast szkolić się, uczyć, rozszerzać kompetencję, przychodzę do domu i tracę cały zapał, gdyż uważam ,że jest to bez sensu. Po co mam się uczyć języka czy obsługi narzędzi programistycznych, skoro pewnie zaraz mnie wyrzucą, albo po prostu bez powodu tracę motywacje i chęci.
Czy mogę coś z tym zrobić?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku