Forum dyskusyjne

Napady paranoi/ paniki

Autor: user4324   Data: 2019-07-12, 16:25:18               

Mam często takie ataki, że nagle wydaje mi się, że jestem w niebezpieczeństwie, że za chwilę ludzie się dowiedzą, jak okropna jestem.

Np. niedawno mnie zwolniono po czymś, co można opisać jako mobbing ewentualnie toksyczna atmosfera w pracy. Miasto, w którym mieszkam jest średniej wielkości (ok. pół miliona ludzi). Ludzie się znają między sobą.

I do dzisiaj było ok. Aplikowałam o stanowiska. Dostałam nawet już jedną ofertę ustną. Dzisiaj rano firma jeszcze dzwoniła, żeby spytać, czy przyjmuję i czy pisemną umowę przygotowywać.

A potem nagle zauważyłam, że jakaś osoba, chyba jedna z tym, co muszą podpisać moją umowę ze strony pracodawcy, odwiedził mój profil na linkedin. I miałam atak paniki. Że może zna mojego byłego szefa. Może mu ten mój były szef naopowiada nie wiem czego o mnie, że nienormalna jestem. I umowy nie dostanę. Przez ostatnie kilka h siedziałam i się zamęczałam tymi myślami.

Mam tak od czasu do czasu z różnymi rzeczami. Kilka razy w przeszłości to moje czarnowidztwo się sprawdziło, co chyba utwierdza mnie trochę w przekonaniu, że mam rację i takie rzeczy się zdarzają. Ale oczywiście, wiele takich obaw się nie sprawdziła.

Jak sobie z tym radzić?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku