Forum dyskusyjne

RE: Narcyzm plaga zachodniego spoleczenstwa

Autor: JacekMacek   Data: 2019-06-05, 17:09:12               

Bastiia....psychika nie jest klockiem, nie jest kolorem. Nie jest czymś namacalnym fizycznie, co można zmierzyć, zważyć ewentualnie zmienić podzielić.

My możemy sobie opowiadać historie, ale to jest tak samo jak alchemicy co zmieniali ołów w złoto, bo dowiedzieli się, że rzeczy są zrobione z cząsteczek.

Już sam fakt, że w nas jest tyle pychy, że dywagujemy na ten temat i myślimy, że nasze pytanie mogą mieć odpowiedz świadczy o tym, że czegoś chyba nie rozumiemy, a psychologia niestety nie pomaga.

Jak się uczyć samokojenia i troszczenia się o siebie? A czemu niby mielibyśmy się tego uczyć? Świat nigdy nie iał z tym problemu. Ludzi dbali o siebie i swoje potrzeby jak świat światem. A teraz powstają jakieś kosmiczne teorie i tym, że należałoby się uczyć samokojenia? Co to w ogóle znaczy? Samokojenie? 98% psychologii składa się z teorii, konstruktów który inni sprzedają, albo na których robią lub chcą zrobić tylko karierę.

Można psychologię traktować poważnie, ale dziś zaszliśmy tak daleko na ścieżce rynkowej, że jest jak w mediach. Nie wiadomo kto kłamie, kto manipuluje i co ma sens i komu można zaufać.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku