Forum dyskusyjne

RE: Narcyzm plaga zachodniego spoleczenstwa

Autor: JacekMacek   Data: 2019-06-05, 14:54:42               

"Alice Miller uważała, że w większości dorosłych tkwi straumatyzowane przez rodziców dziecko, które powinno wyrazić swoją do nich nienawiść"

To jest cytat z artykułu tutaj na portalu. Nie będę cytował reszty. Ten cytat jest sednem podejścia psychologicznego ostatnich dekad. Wszystkie problemy ludzi są winą rodziców i dorosłych. Za problemy, za nieudane życie, za w zasadzie wszelki rodzaj cierpienia człowieka odpowiada rodzic. Czy to dziecka, czy to osoby już dorosłej.....Czy to nie jest potwornie demonizujące i w zasadzie rujnujące życie społeczne? W takiej atmosferze "dojrzewają" kolejne pokolenia rodziców...i taka atmosfera moim zdaniem jest przyczyną coraz to większych problemów.

Z psychologii wyłania się obraz "złego" cywila, przed którego złem i błędami ochroni cię dobry "profesjonalista" czyli terapeuta. Są nieświadomi, krzywdzący "cywile" relacji międzyludzkich i są "profesjonaliści" którzy wszystko naprawią.

Stąd też bierze się przekonanie, że wszelkie problemy z dzieckiem można rozwiązać przy użyciu "profesjonalisty" i jego metod.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku