Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

Co to jest zdrowie psychiczne? Eksperyment Rosenhana

Autor: irena   Data: 2008-05-26, 23:10:11               

Bardzo dobry artykuł.Dziekuję autorce za poruszenie tego tematu.Z własnego doświadczenia,mogę w 100% potwierdzić fakt,że w naszych szpitalach psychiatrycznych, personel wyższy (lekarze) nie mają czasu dla pacjentów.Diagnoza jest oparta nie w oparciu o obserwację,ale wyłącznie o wywiad "chorego" pacjenta lub jego rodziny.
Mam syna który jest "leczony" psychiatrycznie, tylko lekami psychotropowymi, bez żadnych innych dodatkowych spotkań,sesji z psychologiem,psychiatrą.
Diagnoza lekarska u syna,zaburzenia psychosomatyczne.Ale jak naprawdę jest,mam olbrzymie watpliwości,gdyż to ja,jako matka,przelazuję informację o zachowaniu syna.CZy zachowania mojego syna są normalne,czy nie, trudno jednoznacznie to powiedzieć.Bo co jest normą dla danego człowieka?.Mam olbrzymi dylemat,że może postawiona diagnoza jest nietrafna i syn nie potrzebuje leków psychotropowych,ale innego leczenia.... tylko gdzie i jak odnaleźć lekarza psychiatrę,który miałby czas dla swojego pacjenta....i postawił prawdziwą diagnozę dotyczacą zdrowia psychicznego.
Dziękuję.
Kasia

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku