Forum dyskusyjne

RE: Zagadka. ;-)

Autor: Lotkaaa   Data: 2016-12-23, 11:40:19               

O co mi chodzi Summer?
O dysonans , zgrzyt jaki czuję kiedy wmawia się (no powiedzmy wmawiało bo to juz nie przechodzi raczej) że ten cały fest dla ludu jest oficjalnie DLA BOGA. To nie prawda.
Tak jak powiedziałas, to ludzie sobie wymyślili DLA SIEBIE całe to święto i lulają co rok małego Jezuska, postać biblijna, w ktorą to Biblię paradoksalnie powątpiewają.


-,,Święto ustanowiono, bo ludzie potrzebują świąt. Tak już mamy. Władza (czy to państwowa czy kościelna) wie o tym. Starożytny cesarz dawał ludziom igrzyska, PRL-owska władza dawała nam co roku festiwale większe i mniejsze, ludzie czekali na nie, zespoły amatorskie cały rok się do nich przygotowywały. Widzowie TV czekali z czym w tym roku wystąpi Rosiewicz czy Rodowicz. "


O, i z tym całkowiecie się zgadzam. BN jest niczym innym jak festiwal w Sopocie, na ktory każdy kiedys czekał. Równie dobrze można by zrobić święto kartofla. Po co ta cała kłamliwa, sztuczna oprawa?

Swięto rodzinne? To juz lepiej brzmi... ale...
Trwa po prostu ta sztafeta pokoleń i nikt nie potrafi tego przerwać. Choc i tak juz dużo ludzi woli wyjeżdzać niz czuć przymus w wielu wypadkach (nawet były tu wpisy niedawno na ten temat na forum) pojechania do domu odwiedzenia rodziny bo tak wypada. Wcale nie z serca.


Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku