Forum dyskusyjne

RE: Zagadka. ;-)

Autor: Summer   Data: 2016-12-23, 11:12:39               

Lotkaaa, ale dlaczego tak spierasz się o to święto BN? O co Ci chodzi?

Rozumiem, że skoro Ty wierzysz w to że Biblia i każde słowo w niej pochodzi prosto od Boga - to dotyka Cię gdy inni ludzie to podważają - bo to jest wiara. I cokolwiek bym nie powiedziała na ten temat, to Ty to odrzucisz gdyż jest sprzeczne z Twoja wiarą. Więc nie wchodzę w dyskusję o Biblii.

Ale Święto Bożego Narodzenia? Bóg go nie potrzebuje, ani wierzący go nie potrzebują. Prawdziwa wiara w Dobro, Mądrość i Miłość wyraża się w codziennym życiu, a nie w religijnych rytuałach raz do roku.

Święto ustanowiono, bo ludzie potrzebują świąt. Tak już mamy. Władza (czy to państwowa czy kościelna) wie o tym. Starożytny cesarz dawał ludziom igrzyska, PRL-owska władza dawała nam co roku festiwale większe i mniejsze, ludzie czekali na nie, zespoły amatorskie cały rok się do nich przygotowywały. Widzowie TV czekali z czym w tym roku wystąpi Rosiewicz czy Rodowicz.

Święto BN obchodzimy bo taka jest w Polsce tradycja. Podobnie jak obchodzimy Nowy Rok (niereligijne święto) 1 stycznia, bo taka jest w Polsce tradycja. Jemy takie a nie inne potrawy bo taka jest tradycja.

To święto rodzinne
------------------
- tu Chellunia ma rację że tak je trzeba obchodzić - to jedyny dzień w roku kiedy każdy kto jest w stanie podąża do swojego domu bo chce ten czas spędzić ze swoją rodziną. Już Wielkanoc nie jest taka rodzinna, prawda?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku