Forum dyskusyjne

RE: Zagadka. ;-)

Autor: Lotkaaa   Data: 2016-12-23, 07:55:57               

Biblię ukończono spisywać ok 96r ne,każdy biblista Ci to powie (poczytaj ewentualnie). Są owszem różne przekłady Biblii ale co do zasadniczych spraw i sensu nie różnią się i nie od odbiegają od oryginału (np Wulgaty, Septuaginty ).
Jeśli w ogóle podwazasz autentyczność Pisma Świętego to tym bardziej bezsensowne jest obchodzenie jakiegokolwiek święta chrześcijańskiego. A może nawet narodzin Jezusa nie było w takim razie..? Albo może nie urodził się w stajence tylko zwyczajnie w domu i nie podczas żadnej podróży. ..itd itd. Kwestionować można wszystko.
A ok 300 lat po Chrystusie właśnie ustanowiono święto tzw BN.Zwyczaj ubierania choinki przybyl do nas ok 100 lat temu z Niemiec. Skąd wzięto daty powszechnie juz tez wiadomo i nikt oczytany nie spiera się,ze jest to święto o pogańskich korzeniach. Teraz to już wyłącznie tradycja. Tak jak te wszystkie potrawy ,,swiateczne" nie mające nic wspólnego z narodzinami Jezusa.
Tylko czy obojętna Bogu ?
Bo na pewno NIE na jego cześć!

Spójrz na ludzi co robią w tym czasie. Gonitwa za prezentami -jeśli to urodziny Jezusa to chyba jemu należy się jakiś prezent? Obzarstwo i uczty.
Jak Ty byś się czuła gdyby goście przyszli na Twoje urodziny w dacie,dniu w którym wcale się nie urodzilas (byłaby to data urodzin Twojego przeciwnika), prezenty przynieśli sobie nawzajem a nie Tobie i napelniajac brzuchy spiewaliby Ci cały wieczór ckliwe kołysanki ???
No i oczywiście wmawiali by Ci,że robią to z miłości czy sympatii do Ciebie.
Byłoby Ci naprawdę wszystko jedno skoro dobrze się bawią?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku